Premiér Ľudovít Ódor. FOTO: TASR
StoryEditor

Premiér nevidí šancu na podporu programového vyhlásenia vlády

07.06.2023, 15:40
Autor:
TASRTASR

Programové vyhlásenie nechcela vláda podmieňovať vecami, ktoré s tým nesúvisia. Premiér zdôraznil, že tu nie sú na to, aby pomáhali stranám robiť si kampaň pred voľbami.

Premiér Ľudovít Ódor zatiaľ nevidí reálnu šancu na získanie podpory v parlamente pre programové vyhlásenie vlády (PVV), no nepovažuje to za prekvapujúce. Zdôraznil, že PVV bude obsahovať jasné ciele, na základe ktorých sa bude dať vyhodnocovať práca jeho vlády. Stretnutia s politickými predstaviteľmi označil za korektné. Vláda odborníkov však podľa jeho slov nemôže robiť politickú kampaň stranám.

"Zatiaľ nevidíme reálnu šancu na získanie podpory pre programové vyhlásenie vlády, čo aj vzhľadom na charakter nášho vládnutia nie je niečo super prekvapujúce," povedal po stredajšom rokovaní vlády Ódor. Program vlády koncipujú podľa jeho slov tak, aby to bol dokument, na základe ktorého sa bude dať vyhodnotiť práca kabinetu bez ohľadu na to, či získa v parlamente dôveru alebo nie.

PVV nechcela vláda podmieňovať vecami, ktoré s programom nesúvisia. Premiér tiež zdôraznil, že tu nie sú na to, aby pomáhali stranám robiť si kampaň pred voľbami. "My nie sme obchodníci, my sme odborníci," doplnil.

Na stretnutiach s politickými lídrami nepadli podľa Ódora žiadne osobné invektívy, útoky alebo iné nepríjemnosti. Mnohí si podľa neho cenia, že vláda pomenuje veci tak, ako ich vidí a cenia si aj kontinuitu.

Za vyslovenie dôvery vláde plánujú hlasovať poslanci SaS, ako aj nezaradený poslanec Tomáš Valášek, ktorý pôsobí v mimoparlamentnom Progresívnom Slovensku. Predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár si vie predstaviť podporu vláde, no prečítať si chce najskôr jej finálny program.

OĽANO a priatelia si pre podporu vlády kladú podmienku zachovania príspevku 200 eur na dieťa a presadenie odmeny 500 eur za účasť v septembrových voľbách formou skráteného legislatívneho konania. Poslanci Smeru-SD aj Hlasu-SD už avizovali, že vyslovenie dôvery vláde nepodporia.

 

01 - Modified: 2023-09-14 09:24:49 - Feat.: - Title: Ufológ prezentoval údajné telá údajných mimozemšťanov pred parlamentom. Z odhalenia pod prísahou však môže byť len ďalší podvod 02 - Modified: 2023-09-13 14:04:32 - Feat.: - Title: Je to drahé a nefunguje to. Ódor odmieta hermetické uzatváranie hraníc 03 - Modified: 2023-09-11 10:41:39 - Feat.: - Title: SaS považuje zasadanie parlamentu v súčasnej dobe za kontraproduktívne 04 - Modified: 2023-09-11 10:40:48 - Feat.: - Title: Muž zatknutý pre podozrenie zo špionáže pre Čínu vinu popiera. Londýn Peking ako nepriateľa nevidí 05 - Modified: 2023-09-11 07:22:52 - Feat.: - Title: Poslanci sa pokúsia otvoriť schôdzu k potvrdeniam pre cudzincov o hodinu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
18. september 2023 01:18