Šéf SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Nehoda Andreja Danka: Kontrola ukázala pochybenia, mali potrestať radových policajtov

02.03.2024, 12:17
Autor:
TASRTASR

Prezídium Policajného zboru k prípadu naďalej nemôže poskytovať bližšie informácie.

V súvislosti s januárovou dopravnou nehodou podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) kontrola ukázala, že došlo k pochybeniam, ktoré zatiaľ nie je možné špecifikovať.

image

Dankova nehoda: Vyšetrovanie beží v špeciálnom režime. Konanie polície potvrdzuje podozrenia, tvrdí opozícia

Mali potrestať radových policajtov

Uviedol to hovorca Ministerstva vnútra Matej Neumann. Televízia JOJ informovala o tom, že malo dôjsť k potrestaniu radových policajtov. Ministerstvo vnútra to nepotvrdilo.

"Kontrola v uvedenom prípade zistila určité pochybenia, o ktorých v tejto chvíli nie je možné informovať, keďže aj protokol kontroly je súčasťou vyšetrovania, ktoré ešte stále prebieha," uviedol Neumann s tým, že vyšetrovanie dozorujúcej prokuratúry by malo byť v najbližšom čase ukončené. "Následne budeme informovať aj o postupe polície pri tejto nehode," dodal.

Stále nemôžu poskytnúť informácie

Prezídium Policajného zboru k prípadu naďalej nemôže poskytovať bližšie informácie. "Naďalej platí pokyn príslušnej prokuratúry o neposkytovaní informácií v danej veci, aby nedochádzalo k ovplyvňovaniu prebiehajúceho konania," uviedli z odboru komunikácie a prevencie Prezídia PZ.

K dopravnej nehode došlo 11. januára večer v bratislavskej Dúbravke. Danko mal podľa svojich slov dostať šmyk a naraziť do semafora. Po príchode hliadky sa na mieste nenachádzal. Dychovej skúške sa podľa polície podrobil v piatok popoludní. Mala negatívny výsledok. Danko sa za incident ospravedlnil a deklaroval, že škodu zaplatí.

Kontrolu postupu policajtov nariadil policajný prezident Ľubomír Solák. Spolu s ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD) avizovali, že po ukončení zverejnia detaily vyšetrovania nehody aj kamerové záznamy.

01 - Modified: 2024-04-17 14:28:48 - Feat.: - Title: Polícia upozorňuje na nárast podvodov na internete 02 - Modified: 2024-04-17 09:46:34 - Feat.: - Title: Nevyčerpaných trinásť miliónov eur na vrtuľníky využije rezort vnútra na iné výdavky 03 - Modified: 2024-04-16 08:20:52 - Feat.: - Title: FOTO Deti bili reťazou a zamykali v izbách: Zatiaľ čo hladovali, rodičia sa im smiali. Slovenskom otriasol brutálny prípad 04 - Modified: 2024-04-16 07:55:57 - Feat.: - Title: Sledujeme nebývalý jav. Fico navodzuje romantický príbeh o troch prútoch (komentár) 05 - Modified: 2024-04-15 16:11:47 - Feat.: - Title: Na území Žilinského kraja zistili 22 vodičov pod vplyvom alkoholu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
18. apríl 2024 04:39