Minister obrany Robert Kaliňák počas ranného brífingu ku stavu premiéra Roberta Fica. FOTO: Reuters
StoryEditor

Priamo z Banskej Bystrice: Operácia trvala päť hodín, na stav premiéra čaká aj štáb z Fínska

16.05.2024, 10:06

Minister obrany Robert Kaliňák žiada novinárov, aby lekárov pri práci nerušili. Po brífingu v Banskej Bystrici odišiel do Bratislavy na mimoriadne zasadnutie.

Od redaktora HN Juraja Búryho z Banskej Bystrice

Premiér Robert Fico je po stredajšom atentáte stabilizovaný, ale jeho stav zostáva naďalej veľmi vážny. Momentálne je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti na oddelení ARO vo Fakultnej nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Ráno o tom informoval minister obrany Robert Kaliňák a vedenie zdravotníckej inštitúcie.

Operácia Fica trvala päť hodín a zúčastnili sa jej dva lekárske tímy: traumatologický a chirurgický. Nič konkrétnejšie o jeho zdravotnom stave nie je známe. Lekári, ktorí sa o neho starajú, nemôžu zverejňovať žiadne informácie a na celý proces je uvalené informačné embargo.

image

Atentát na Fica: Premiér je na ARO. Je v stabilizovanom, no stále vážnom stave, oznámil Kaliňák (ONLINE)

Kaliňák poďakoval všetkým zdravotníkom, ktorí sú v nemocnici. „Stav je naďalej veľmi vážny práve pre komplikovanosť zranení, ale všetci chceme veriť, že sa nám podarí tú situáciu zvládnuť,“ povedal.

„O ostatných udalostiach budeme informovať z Bratislavy,“ zakončil brífing Kaliňák s tým, že žiada novinárov, aby lekárov pri práci nevyrušovali. Na ďalšie správy o zdravotnom stave predsedu vlády čakalo viac než desať mediálnych štábov z Česka, Nemecka, Maďarska, Poľska či Fínska. 

Minister po tlačovke opustil Banskú Bystricu a zamieril do hlavného mesta. O jedenástej hodine sa totiž v priestoroch Úradu vlády uskutoční mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady aj rokovanie vlády.

01 - Modified: 2024-07-22 10:01:48 - Feat.: - Title: V žiadnom prípade nebudeme atakovať maďarské predsedníctvo, vyhlásil Fico. Na jeseň chce vycestovať do Číny 02 - Modified: 2024-07-20 16:17:18 - Feat.: - Title: Nemienime byť rukojemníkmi. Fico telefonoval s ukrajinským premiérom kvôli situácii ohľadom zásobovania ropou 03 - Modified: 2024-07-19 09:37:28 - Feat.: - Title: Boh s ním má Plány. Trump aj Fico boli terčmi atentátov za svoje protivojnové názory, vyhlásil Orbán 04 - Modified: 2024-07-19 10:58:46 - Feat.: - Title: Peniaze z Únie stále nemáme. Ficova vláda ohrozuje Plán obnovy a opravuje vlastné chyby, tvrdí PS 05 - Modified: 2024-07-18 16:30:00 - Feat.: - Title: KOMENTÁR: KDH pohotovo chrlí nápady, Ficovi stačilo len nahodiť
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
22. júl 2024 17:31