V politických kuloároch sa špekuluje o jesennej rekonštrukcii vlády, informuje spravodajský web STVR s odvolaním sa na informácie Rádiožurnálu, ktorému to potvrdili zdroje z prostredia koalície. Podľa opozičných predstaviteľov je jedným z rezortov, kde sú zmeny v hre, aj ministerstvo kultúry.
Poslanec SNS Roman Michelko odkazuje, že podobné šumy zachytil. Označil ich však za špekulácie. “Samozrejme, reči sú naozaj okolo dvoch mesiacov, ale to sú reči. Neviem o tom, že by Fico myslel vážne, že chce nejak meniť,” povedal pre STVR.
Šéfka rezortu kultúry Martina Šimkovičová čelí stupňúcemu sa tlaku opozície a kultúrnej obce po tom, ako odvolala riaditeľov Slovenského národného divadla Mateja Drličku a Slovenskej národnej galérie Alexandry Kusej.
V posledných dňoch čelila dvom protestom - v pondelok sa konalo zhromaždenie organizácie Otvorená kultúra, v utorok vytiahli ľudí do ulíc opozičné strany PS a SaS. Na oba prišli tisíce ľudí.
Spory v koalícii
Pnutie v koaličných radoch potvrdzujú aj zdroje HN. Podľa našich informácií premiér Robert Fico nie je spokojný s politickými snahami SNS. Andrej Danko a jeho klub totiž torpédujú niektoré konsolidačné zámery vlády.
Šéf národniarov je napríklad proti zvýšeniu cestného mýta, alebo dani z tringeltov. Úsporný balík na budúci rok by mal pritom obsahovať opatrenia v objeme 1,4 miliardy eur.
Okrem toho si Andrej Danko nárokuje kreslo predsedu parlamentu, ktoré podľa koaličnej zmluvy patrí Hlasu.
Zostáva vám 62% na dočítanie.