Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš predstavil počas Sviatku práce projekt na podporu zamestnanosti s názvom Právo na prvé zamestnanie 2. FOTO: TASR/V. Mihaliková
StoryEditor

Prvé kolo ešte nevyhodnotil, ohlásil druhé. Tomáš prichádza s pozmeneným projektom pre mladých

01.05.2025, 15:39
  • Štát chce dostať do zamestnania absolventov škôl a ľudí, ktorí si nevedia nájsť stabilnú prácu.
  • Rezort sociálnych vecí oprášil projekt Právo na prvé zamestnanie, no veľa podmienok v ňom zmenili.
  • Po novom sa bude financovať z eurofondov. 
  • Objem finančných prostriedkov je neobmedzený, aj keď prvé kolo ešte nie je vyhodnotené. 

Sviatok práce priniesol tento rok novinku aj pre tých, ktorí boli doteraz zamestnaní pomenej alebo vôbec. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš z Hlasu totiž prišiel s projektom Právo na prvé zamestnanie 2.

Týmto krokom chce pomôcť absolventom škôl, ako aj ľuďom, ktorí zatiaľ v práci nikdy nevydržali príliš dlho. Štát bude zamestnávateľom, ktorí prijmú takýchto ľudí, prispievať na časť celkovej ceny práce.

Podmienky oproti prvému projektu sa však menia v mnohých aspektoch. V novej verzii pribudne aj jeden podprogram iba pre mladých ľudí.

Na rozdiel od projektu fungujúceho od apríla 2024 do októbra 2024 sa bude podpora práce pre ťažšie zamestnateľných tentoraz financovať z eurofondov, a nie zo štátneho rozpočtu.

Nové podmienky

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
15. január 2026 12:13