StoryEditor

Osobnosti o šanciach nášho tímu

04.05.2006, 00:00
Autor:
HNHN

Jozef Golonka, bývalý čs. reprezentant a tréner národného tímu: Bude dôležité, aby sa mužstvo čo najskôr zohralo. Postup zo základnej skupiny by nemal byť pre nás problém, predsa len hráči Bieloruska a Kazachstanu nedosahujú takú kvalitatívnu úroveň ako naši hokejisti. Aj keď tento rok je mužstvo zložené predovšetkým z hráčov z európskych líg, najmä tí mladší budú mať zvýšenú motiváciu, čo vnímam ako pozitívny faktor. Čo sa týka našich výsledkov som optimistický, tipovať umiestnenie však nebudem.
Ján Starší, bývalý čs. reprezentant a tréner: V prvom rade musím povedať, že majstrovstvá sveta by sa nemali konať v tom istom roku ako olympiáda. Hráči z NHL sú už vyčerpaní zo sezóny a po lockoute navyše tvrdo bojujú o svoje kontrakty, preto aj odmietajú pozvánky. Neúčasť špičkových hráčov poznačila aj náš tím. Bude záležať na tom, či sa v mužstve vytvorí dobrá atmosféra, potom by sme mali dosiahnuť štvrťfinále. Čo sa týka nominácie, medzi trojicou brankárov mal byť brankár zo slovenskej extraligy a nie Staňa.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
01. apríl 2023 04:20