Kanada -- Nemecko 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 -- 1:0)

09.05.2003, 00:00

Kanadská hokejová reprezentácia si ako prvá zabezpečila na MS vo Fínsku postup do semifinále, keď v stredajšom úvodnom štvrťfinálovom stretnutí zdolala Nemecko 3:2 po predĺžení. Hráči z kolísky hokeja viedli po góloch Smytha a Briera už 2:0, ale Nemci v poslednej tretine dokázali prekvapujúco vyrovnať. Rozhodujúci gól strelil už po 37 sekundách nadstaveného času Eric Brewer. Obranca Edmonton Oilers prekonal brankára Roberta Müllera strelou zápästím počas presilovej hry (na trestnej lavici sedel ešte zo záveru tretej tretiny za sekanie obranca Daniel Kunce) a posunul 21-násobného majstra sveta po troch rokoch opäť do semifinále. Naposledy hrali hokejisti z krajiny javorového listu o medaily v roku 2000 v Petrohrade (4. miesto). Súperom Kanaďanov v boji o finále bude dnes o 16.00 hod. Česko.
Kanada -- Nemecko 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 -- 1:0), góly: 4. Smyth, 33. Briere, 61. Brewer -- 45. Kopitz, 54. Kreutzer.

06. október 2024 05:31