Zlato získala Kanada

14.05.2007, 00:00
Hokejisti Kanady získali po troch rokoch opäť majstrovský titul. Vo finále svetového šampionátu v Moskve zdolali Fínsko 4:2. Zverenci trénera Andyho Murraya vyhrali šampionát suverénne, zvíťazili vo všetkých deviatich dueloch.

V súboji o zlato rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine, keď využili dve presilovky zásluhou dvoch, Ricka Nasha a Erica Staala. Nash bol po zápase vyhlásený za najužitočnejšieho hráča majstrovstiev sveta.
Fíni sa dokázali dostať do hry až v poslednej tretine, keď gólmi Petriho Kontiolu a Antiho Miettinena dokázali zdramatizovať zápas. Kanaďania však minútu pred koncom strelili poistný gól, keď sa opäť presadil kanonier Columbusu Nash. Kanada tak za posledné štyri roky získala už tretiu zlatú medailu z majstrovstiev sveta. "Kolíska hokeja" tak získala najviac titulov v histórii, keď ich má no svojom konte už 24.
Bronzovú medailu nakoniec získali domáci Rusi, ktorí v dueli o tretie miesto zdolali Švédsko 3:1. Zverenci trénera Viačeslava Bykova tak zopakovali triumf v súboji o bronzové medaily proti Švédsku z Viedne 2005, vtedy zvíťazili 6:3. Tri korunky po vyradení Slovenska vo štvrťfinále 7:4 vo zvyšných dvoch stretnutiach strelecky úplne vybuchli, keď proti Kanade a Rusku dokázali zaznamenať za 120 minút iba dva presné zásahy.
"Odohrali sme dobrý turnaj, o lepší výsledok sme sa pripravili iba prehrou s Fínmi. Nezosypali sme sa, do zápasu o tretie miesto sme dali všetko a teraz máme na krku medaily. Boli to ťažko vybojované kovy," skonštatoval ruský útočník Alexander Frolov.

Góly: 7´ Nash 1:0, 14´ Staal 2:0, 30´ Armstrong 3:0, 52´ Kontiola 3:1, 58´ Miettinen 3:2, 59´ Nash 4:2.