Ružomberkú parádu korunoval Nezmar

03.08.2006, 00:00
Liptáci svojím výkonom zatienili svojho súpera a zaslúžene postúpili do tretieho predkola Ligy majstrov.
Ružomberčania od začiatku produkovali útočný futbal, od prvých minút precízne napádali súpera, ktorý pôsobil zaskočeným dojmom. Domáci Marek Sapara sa viackrát snažil prekvapiť neistého brankára, ale už v 14. minúte sa Liptáci dočkali prvého gólu v Lige majstrov, keď Igor Žofčák preloboval brankára Tourraya. Futbalisti Djurgardenu sa nevedeli vymaniť z herného útlmu, navyše ich obrancovia vyrábali fatálne chyby, keď svojmu súperovi za sedemnásť minút dovolili odohrať až štyri rohové kopy. O štyri minúty neskôr sa ružomberskí fanúšikovia tešili po druhýkrát. Tomčák po rohovom kope posunul svojich spoluhráčov do tretieho predkola. Jan Nezmar v 37. minúte mohol zvýšiť na 3:0, ale hosťujúci brankár Kurai zachránil od trojgólovej pohromy. Zverenci trénera Františka Komňackého neustále zabávali svojich divákov. Jan Nezmar mohol opäť zvýšiť, ale pri koncovke nemal potrebné šťastie. Brankár Ľuboš Hajdúch nemal prakticky v prvom dejste žiadnu prácu, tesne pred koncom si musel dávať pozor na jedinú strelu. Marek Sapara, Igor Žofčák a Jan Nezmar vytvárali vietor bezzubému súperovi aj v druhom polčase, ich prihrávky mali oči a švédska obrana musela aj naďalej hasiť nebezpečné akcie. V 64. minúte sa Igor Žofčák nádherne vysunul, ale kapitán švédskeho tímu ho zozadu fauloval. Za tento zákrok si od rozhodcu vypýtal červenú kartu a nedobrovoľne sa musel pobrať preč z ihriska. Oslabenie o jedného hráča však súpera nezlomilo, naopak, po Assareho strele dokázali znížiť na potrebnú jednogólovú postupujúcu prehru . Domáci sa ešte snažili dostať k záverečnému tlaku, ale loptu za Tourraya sa im už nepodarilo prepasírovať. Futbalisti okolo kapitána Mareka Saparu sa však zmohli na mohutný útok. Jan Nezmar dve minúty pred koncom gólovo korunoval postup Ružomberka do tretieho predkola. Za celý zápas si vypracoval štyri čisté gólové šance, ale padlo to tam až na piatykrát. Zverenci trénera Františka Komňackého sa tak môžu tešiť na favorizovaný ruský tím CSKA Moskva.

MFK RUŽOMBEROK - Djurgarden 3:1 (2:0),
Góly:14´ Žofčák 1:0,18´ Tomčák 2:0, 75´ Assare 2:1, 88´ Nezmar 3:1
Červená karta: 64´ Johannesson, 4500 divákov
01 - Modified: 2003-03-26 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Obchody s akciami Slovnaftu opäť pozastavené
27. apríl 2024 03:01