Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2021, 11:23 Aktualizované dňa 22.11.2021 o 15:37

Peter Sagan reaguje na incident, pri ktorom zranil v Monaku policajta

Krátko pred polnocou 25. apríla sa mal slávny cyklista viezť ako spolujazdec vo vozidle, ktoré šoféroval jeho brat. Porušili tým zákaz vychádzania.

Peter Sagan reaguje na incident, pri ktorom zranil v Monaku policajta
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Slovenská cyklistická hviezda Peter Sagan dostal v Monaku, kde žije, pokutu. Uložil mu ju súd za incident, ktorý sa stal ešte 25. apríla tohto roka. O prípade francúzske médiá informujú až dnes.

Takto sa Peter Sagan v roku 2017 stal trojnásobným majstrom sveta v cyklistike:

​Podľa portálu Var-Matin sa mal krátko pred polnocou Sagan viezť ako spolujazdec vo vozidle, ktoré šoféroval jeho brat. Obaja boli pod vplyvom alkoholu. Porušili tým zákaz vychádzania, ktorý v Monaku v rámci protipandemických opatrení platil a keď ich zastavili policajti, došlo ku konfliktu.

Ten sa vystupňoval až natoľko, že Peter Sagan zranil jedného z policajtov na ruke. Ten bol kvôli tomu dva dni práceneschopný.

"V cele policajného zaistenia si už nepamätal, čo sa stalo, a ospravedlnil sa za to. Hnev odôvodnil obavou, že bude nútený dať sa zaočkovať. Napokon sa jasne ukázalo. že dôvodom všetkých týchto problémov bola nadmerná konzumácia alkoholu, na ktorú nie je zvyknutý," skonštatoval sudca. Sagan prekonal covid vo februári 2021.

Sagan, ktorý bol považovaný za jedného z najlepšie platených cyklistov sveta, podľa portálu na pojednávaní prekvapil, keď vyhlásil, že zarobí "len" 450-tisíc eur ročne.

Okrem pokuty 5 000 eur za samotný konflikt s políciou musí cyklista podľa verdiktu zaplati ť zranenému mužovi zákona 1 500 eur. Ďalších 100 eur mu vymerali za porušenie opatrení.

Dnes na sociálnych sieťach poskytol slovenský cyklista vyjadrenie k incidentu z apríla. "Rád by som využil túto príležitosť a vyjadril svoje úprimné ospravedlnenie. Bola to škaredá skúsenosť, ktorá ma prinútila hlboko premýšľať a čerpať z nej cenné lekcie. Naozaj ma mrzí tento incident, nebude sa už opakovať," napísal Sagan.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.