Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2018, 13:35

Majiteľ PAOK Solún bude pykať za svoj nepochopiteľný čin, klubu hrozí tvrdý trest

Podľa gréckeho športového zákona hrozí klubu PAOK Solún odpočet bodov, pokuta 50-tisíc eur aj zavretie štadióna.

Majiteľ PAOK Solún bude pykať za svoj nepochopiteľný čin, klubu hrozí tvrdý trest
Zdroj: Reuters

Grécky športový prokurátor obvinil majiteľa gréckeho klubu PAOK Solún Ivana Savvidisa z neoprávneného vstupu na ihrisko počas nedeľného ligového zápasu s AEK Atény (0:0).

Podľa gréckeho športového zákona tak hrozí klubu odpočet bodov, pokuta 50-tisíc eur, zavretie štadióna a v najhoršom prípade zostup do nižšej súťaže. Savvidis môže navyše dostať zákaz vstupu na štadión na tri až päť rokov.

K incidentom v dueli PAOK - AEK prišlo krátko po tom, čo rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali gól domácich na 1:0. Na trávnik vbehli fanúšikovia a v spoločnosti svojich bodyguardov a s pištoľou za opaskom aj Savvidis.

Jeho správanie ostro odsúdila Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) a grécka vláda prerušila najvyššiu futbalovú súťaž v krajine. Šéf klubu sa za svoje správanie ospravedlnil.

Za PAOK nastúpil od 55. minúty slovenský reprezentant Róbert Mak. V štruktúrach klubu pôsobí na pozícii športového riaditeľa bývalý slovenský rozhodca Ľuboš Micheľ.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.