Loeb zvýšil náskok

10.04.2006, 00:00

Francúz Sebastién Loeb na Citroëne Xsara dominoval na Rely Korzika, piatom podujatí seriálu MS automobilov. Úradujúci svetový šampión zvíťazil pred Fínom Marcusom Grönholmom a Danielom Sordom zo Španielska a upevnil si prvú priečku v hodnotení šampionátu, keď vyhral už tretie preteky v rade a 23. v kariére. Z dvoch slovenských posádok skončila na 21. mieste dvojica Jozef Béreš ml. - Petr Starý (Suzuki Ignis). V rámci juniorskej rely (J-WRC) klasifikovali dvojicu Béreš - Starý na 5. priečke napriek nepríjemne vyzerajúcej havárii v závere prvej etapy, keď po dvoch saltách skončili s automobilom 10 m pod úrovňou cesty. Druhý slovenský jazdec Tibor Cserhalmi na Mitsubishi Lancer skončil na 36. mieste.
Rely Korzika
1. Loeb (Fr.) Citroen Xsara 3:43:05,4 h, 2. Grönholm (Fín.) Ford Focus +29 s, 3. Sordo (Šp.) Citroen Xsara +1:48,7 min,... 21. BÉREŠ (SR) Suzuki Ignis +32:33,3, 36. CSERHALMI (SR) Mitsubishi Lancer +44:28,8. Poradie MS v rely: 1. Loeb 46 b, 2. Grönholm 35, 3. Sordo 20. (SITA)

10. máj 2024 21:02