Chára prispel gólom k triumfu Bostonu, Halák zaznamenal čisté konto

05.10.2018, 07:27
Brankár Bostonu Jaroslav Halák zaznamenal 43. shutout v profilige, keď kryl všetkých 32 striel.

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel v noci na piatok v zámorskej NHL gólom k triumfu Bostonu na ľade Buffala 4:0.

Brankár hostí Jaroslav Halák zaznamenal 43. shutout v profilige, keď kryl všetkých 32 striel Sabres. Brad Marchand si pripísal na konto štyri asistencie. Bruins si napravili chuť po úvodnom debakli 0:7 na ľade Washingtonu Capitals.

Arizona v zostave s Richardom Pánikom prehrala v Dallase 0:3, Winnipeg bez Marka Daňa triumfoval v St. Louis 5:1.

Chára proti Buffalu otvoril skóre, v 7. minúte sa presadil po spolupráci s Marchandom a Charliem McAvoyom.

Ďalšie presné zásahy Bostonu pridali Ryan Donato, David Pastrňák a Patrice Bergeron. Halák zaznamenal čisté konto už v druhom súťažnom zápase v drese "medveďov".

Proti Washingtonu zasiahol do hry až v 28. minúte za stavu 5:0 pre obhajcov Stanleyho pohára, keď vystriedal Fína Tuukku Raska a kryl 16 striel.

Od trénera Brucea Cassidyho si vyslúžil pochvalu a v súboji s Buffalom chytal od začiatku. "Po debakli vo Washingtone bolo dôležité rýchlo sa zmobilizovať. čo sa nám aj podarilo. Víťazstvo v Buffale sme potrebovali ako soľ," citovali Haláka zámorské médiá.

výsledky:

Buffalo - Boston 0:4 /za hostí Chára 1+0, Halák kryl 32 striel/, Carolina - New York Islanders 1:2 pp, Pittsburgh - Washington 7:6 pp, New York Rangers - Nashville 2:3, Detroit - Columbus 2:3 pp, Ottawa - Chicago 3:4 pp, St. Louis - Winnipeg 1:5, Dallas - Arizona 3:0, Colorado - Minnesota 4:1, Vegas - Philadelphia 1:5 po druhej tretine

01 - Modified: 2024-04-02 13:44:32 - Feat.: - Title: Hrávali tam Chára aj Gáborík. Slovenský reprezentant by mal vymeniť neistotu boja o NHL za elitný švédsky tím 02 - Modified: 2024-03-02 14:29:34 - Feat.: - Title: Halák neposilní Slovan. Nechcel som spraviť dusnú atmosféru v kabíne, povedal slovenský brankár 03 - Modified: 2024-02-16 14:47:18 - Feat.: - Title: Lašák vidí pri návrate Haláka na Slovensko veľký otáznik. Vyjadril sa aj k jeho šanci v reprezentácii 04 - Modified: 2024-02-16 06:50:55 - Feat.: - Title: Slovan ohlásil prestupovú bombu. Predbežne sa dohodol s Jaroslavom Halákom 05 - Modified: 2023-10-11 08:51:04 - Feat.: - Title: Elitný bek bez hviezdneho platu. Černák odvádza skvelú prácu, všimne si to však len málokto, tvrdí expert
25. apríl 2024 19:48