Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2018, 23:07

Návrat strateného Iľju Kovaľčuka

Aj mazák si môže pripadať ako zelenáč. Iľja Kovaľčuk sa v NHL pokúša o jágrovský comeback.

Návrat strateného Iľju Kovaľčuka
Zdroj: Reuters

Od Boha nadaný hokejový majster, ktorý sa kedysi prisťahoval z Európy, zarobil v Severnej Amerike imanie a ako superstar z neho po tridsiatke zmizol do KHL za podivných okolností a s trochu pošramotenou povesťou. Zdalo sa, že sa stratil nadobro.

Prefinancovaná primadona

Lenže potom... Na jeseň 2011 sa tridsaťdeväťročný Jaromír Jágr do NHL vracia v uniforme Philadelphia Flyers. A v októbri 2018 sa Iľja Kovaľčuk v tridsiatich piatich znovu objavuje v slávnej lige ako člen Los Angeles Kings. Jágrov comeback sa podaril. Medzi elitou vydržal vyše šesť rokov, pozbieral 322 bodov, zahral si finále Stanley Cupu a presvedčil kdekoho, že nie je prefinancovaná primadona, ktorú hokej vlastne nebaví.

Kovaľčuk sa pokúsi o niečo podobné. Po piatich sezónach v Petrohrade sa na ďalšie tri upísal Kings (za 18,75 milióna dolárov). So ženou a štyrmi deťmi si prenajal dom v Beverly Hills. V prvej lajne sa pokúša zladiť s centrom Anžem Kopitarom. Hľadal klub, v ktorom by mu pridelili dôstojnú úlohu. Mesto, v ktorom by sa páčilo jeho rodine. Tím dostatočne silný, aby sa mohol uchádzať o Stanley Cup. „V Rusku som dosiahol všetko, po čom som túžil,“ citovala ho stránka ESPN.com. „Predovšetkým sme vyhrali olympiádu, čo bol môj

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.