Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2018, 19:03 Aktualizované dňa 14.10.2018 o 19:49

Tréner futbalovej reprezentácie Kozák nečakane rezignoval

V nedeľu večer to na oficiálnom webe potvrdil Slovenský futbalový zväz.

Tréner futbalovej reprezentácie Kozák nečakane rezignoval
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Ján Kozák rezignoval na funkciu trénera slovenskej futbalovej reprezentácie.

V nedeľu večer to na oficiálnom webe potvrdil Slovenský futbalový zväz (SFZ) s tým, že v utorňajšom prípravnom zápase vo Švédsku povedie mužstvo doterajší asistent Štefan Tarkovič.

Slovensko prehralo v sobotu v Trnave v zápase 1. skupiny B-divízie Ligy národov s Českom 1:2 a v tabuľke je po septembrovej prehre 0:1 na Ukrajine bez bodu na poslednej tretej priečke.

Účinkovanie v tomto novom projekte UEFA uzavrie v novembri dvoma zápasmi, najprv v piatok 16. novembra v Trnave bude hostiť Ukrajinu a v pondelok 19. novembra sa predstaví v Prahe.

"S trénerom Jánom Kozákom sme sa na jeho žiadosť k dnešnému dňu (14. októbra 2018) dohodli na ukončení vzájomnej spolupráce. Ján Kozák bol v čase svojho nástupu v roku 2013 v neľahkej situácii a so slovenskou futbalovou reprezentáciou odviedol výbornú prácu. Vytvoril mužstvo, ktoré dosiahlo rad vynikajúcich výsledkov zapísaných do histórie nášho futbalu. Trénerovi Kozákovi sa chcem poďakovať za päť a polročnú prácu pri národnom mužstve a v prospech slovenského futbalu. Nakoľko ide o nečakané rozhodnutie, vzniknutou situáciou sa budeme zaoberať až po návrate zo Švédska. V prípravnom zápase v Štokholme, ktorý slovenskí futbalisti odohrajú v utorok 16. októbra, povedie mužstvo asistent Štefan Tarkovič," citoval SFZ prezidenta Jána Kováčika v oficiálnom komuniké.

Takáto bola atmosféra pred sobotnajším zápasom s Českom 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.