Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2018, 00:03

Šprintér Volko a jeho tím si prilepšia

Náš elitný atlét sa od novembra stal členom Športového centra polície. Vďaka tomu získali pravidelný príjem jeho trénerka aj kondičný kouč.

Šprintér Volko a jeho tím si prilepšia
Zdroj: TASR

Pred necelými troma rokmi šokoval atletickú Európu, keď na halových majstrovstvách Európy v Belehrade vybojoval v behu na 60 metrov senzačnú striebornú medailu. V skromných podmienkach dokázal zažiariť aj v lete 2017 na európskom šampionáte do 23 rokov – zisk zlata na 200 metrov a striebra v šprinte na „stovke“ mu zabezpečili zlepšenie podmienok v Národnom športovom centre NŠC, ktorého bol členom. Ročný rozpočet na jeho športovú prípravu sa v tých rokoch pohyboval na úrovni päť- až sedemtisíc eur. Teraz si najrýchlejší Slovák spolu s tímom výrazne prilepší. Od 1. novembra sa stal členom Športového centra polície ŠCP, v ktorom bude Volko spolu s trénerkou Naďou Bendovou a kondičným koučom Róbertom Kresťankom dostávať aj pravidelný plat. „Z hľadiska zabezpečenia jeho tímu na prípravu môžeme hovoriť o náraste na úrovni 40 až 50 percent,“ povedal pre HN Alfons Juck, manažér talentovaného šprintéra.

Prvý atlét „policajt“
Aj vďaka podmienkam v Národnom športovom centre sa mohol z talentovaného Volka stať atlét vrcholovej úrovne. Veď okrem spomínaných medailových úspechov je tiež držiteľom národných rekordov v dvoch najkratších šprintoch. „O jeho príchode k nám sme sa s riaditeľom Národného športového centra Borisom Č

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.