Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2019, 15:48 Aktualizované dňa 10.01.2019 o 17:04

Kuzminová sa v Oberhofe prebojovala do TOP 10. Na strelnici urobila dve chyby

Oberhof pripravil pre viaceré biatlonistky dramatické chvíle a nevyhli sa im ani Slovenky.

Kuzminová sa v Oberhofe prebojovala do TOP 10. Na strelnici urobila dve chyby
Zdroj: TASR/AP

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová si pripísala v tejto sezóne už piate umiestenie v top desiatke. V šprinte 4. kola Svetového pohára skončila na 7,5 km trati v nemeckom Oberhofe na siedmom mieste, 30,3 sekundy za víťaznou Taliankou Lisou Vittozziovou.

Druhé miesto si vybojovala Francúzka Anais Chevalierová (+5,3) a tretie Švédka Hanna Öbergová (+15,0). Z ďalších Sloveniek obsadila Paulína Fialková 21. miesto (+1:05,4), 23. bola Ivona Fialková (+1:06,9) a 88. Terézia Poliaková (+3:13,9). V priebežnom hodnotení SP vedie aj naďalej Talianka Wiererová pred P. Fialkovou.

Slovenská elitná dvojica sa so starým rokom lúčila v Novom Méste na Moravě impozantne, s prvým miestom Kuzminovej a druhým P. Fialkovej v 'mass' pretekoch. Dôležíté bolo nadviazať po vianočnej prestávke na prenikavé výsledky, aj preto boli prvé novoročné preteky veľmi dôležité.

Obe vyštartovali na trať s neveľkým rozdielom, Kuzminová s číslom 26 a P. Fialková s 29. V Oberhofe deň predtým vystrájalo so snehovou víchricou počasie, počas šprintu s teplotou -5 však už nesnežilo a fúkal mierny točivý vietor. Na výsledky v top desiatke sa u slovenskej dvojice navyklo a podobné umiestenie sa opäť očakávalo, aj preto, že vlani Kuzminová práve v Oberhofe dvakrát zvíťazila, v šprinte a v stíhačke.

Technická trať s nepríjemnými stúpaniami ubrala veľa síl, nie však Bieloruske Krjukovej, ktorá sa po druhej, opäť čistej streľbe, usadila na čele a vyzvala súperky do boja o pódium. Kuzminová (strelecká bilancia 2-0) v 'ležke' netrafila dva terče, prvý a štvrtý, a to bola citeľná strata. P. Fialková (0-2) prvú streľbu bezchybne zvládla a vytvorila si nádejnú pozíciu, so štvrtým najrýchlejším medzičasom.

V 'stojke' Vittozziová vyčistila opäť všetky terče a bežala už v ústrety víťazstva, prvého vo svojej kariére v 23 rokoch. Rovnako však streľbu stojmo s presnými ranami zvládla Kuzminová, horšie už P. Fialková s tretím a piatym nevybieleným terčom. Konečný efekt dosiahla Kuzminová pri rovnakej streľbe ako P. Fialková lepší, bežecky bola od nej rýchlejšia jedine Nemka Herrmannová, P. Fialková zabehla 13. najlepší čas.

Medzi 100 štartujúcimi sa snažili vyniknúť aj ďalšie dve Slovenky. I. Fialková (0-2) po výbornej 'ležke' a priebežne 7. mieste naznačila vysoké ambície, zabrzdila sa na druhom a treťom stojkovom terči, no napriek tomu dosiahla svoje najlepšie sezónne umiestenie. Poliaková (1-1) nesklopila štvrtý terč, ďalší trestný okruh pridala v 'stojke' a ako jediná zo štvorice Sloveniek bude chýbať v sobotných stíhacích pretekoch.

Oberhof pripravil pre viaceré biatlonistky dramatické chvíle a nevyhli sa im ani Slovenky. Anastasia Kuzminová bola nespokojná, pretože ju dve chyby na strelnici pripravili o pódium. "No nepotešili ma," povedala pre RTVS a dodala:

"V podstate už aj ten nástrel nebol ideálny, trval mi príliš dlho. Ťažko určiť, prečo som terčíky netrafila, no mrzia ma veľmi. Na Oberhof som mala z vlaňajška pekné spomienky, všetko bolo v poriadku, na trati však pomalý sneh príliš brzdil a dosť som sa musela vytrápiť."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.