Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2019, 00:00

Nové arény prinášajú rast. A biznis

Prvé dve jarné kolá videlo priemerne o takmer 800 divákov viac ako vlani. A vzostup záujmu prinesie aj viac peňazí v najvyššej súťaži.

Nové arény prinášajú rast. A biznis
Zdroj: TASR

Už vyše desaťročie sa priemerná návštevnosť zápasov futbalovej Fortuna ligy drží okolo dvojtisícovej hranice. Pritom v susednom Maďarsku je bližšie k trom tisícom, v Česku dokonca prekonala aj métu päťtisíc fanúšikov. Miliónové investície do infraštruktúry, modernizácia štadiónov a skultúrnenie prostredia by malo rozdiely Slovenska v porovnaní s okolitými krajinami znížiť. Náznakom obratu k lepšiemu sú už prvé dve jarné kolá Fortuna ligy. Tie sledovalo na tribúnach bezmála 28-tisíc divákov, čo je v medziročnom porovnaní o desaťtisíc viac. A v priemere na jeden duel ide o 800 divákov.

Výrazne k tomu prispel vypredaný zápas medzi DAC Dunajská Streda a Slovanom Bratislava. S novými štadiónmi v Trnave, Dunajskej Strede a Bratislave môžu v najbližšom čase padať nové rekordy návštevnosti nášho klubového futbalu. „Dúfajme, že sa tieto čísla budú zlepšovať a rast bude kontinuálny. Dlhodobo sme boli pod úrovňou toho, čo je schopný náš futbal generovať,“ uviedol pre HN Michal Mertinyák, výkonný riaditeľ Únie ligových klubov.


Majster ligy zarobí viac
Aktuálne je ťahúňom návštevnosti DAC Dunajská Streda. Desať domácich duelov tohto klubu videlo na tribúnach priemerne takmer osemtisíc priaznivcov. Výrazný skok čaká Slovan Bratislava, ktorý už o šesť dní privíta v otváracom zápase Spartak Trnava. „Pri pokračujúcom raste záujmu tu bude potenciál na zvýšenie finančných zdrojov z predaja televíznych práv. Radi by sme okrem generálneho partnera z

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.