Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2019, 00:00

Hviezdne vojny: Ako súperia Vlhová a Shiffrinová

Takmer sa zdá, že už tvoria jeden spojený lyžiarsky organizmus; že bez triumfov jednej by nebolo víťazstvo tej druhej.

Hviezdne vojny: Ako súperia Vlhová a Shiffrinová
Zdroj: TASR

Spája ich veľa medailí aj to ešte podstatnejšie – prístup. Čo hovoríte na to, že by si od vás vraj Petra Vlhová najradšej vzala vašu tréningovú morálku, usilovnosť, drinu? Mikaela Shiffrinová sa rozosmeje: „Ja by som vám o nej povedala to isté!“

Značka Petra Vlhová? Uvidíme

A tak tu sú. Američanka a Slovenka. Vrstovníčky. Dámy, ktoré si osvojili alpské lyžovanie. Keď na majstrovstvách sveta v Aare dokopy získali šesť medailí vrátane troch zlatých, rodilo sa čosi výnimočné. Prvá pošampionátová konfrontácia na Svetovom pohári v Špindlerovom Mlýne to potvrdila. Obrovský slalom: 1. Vlhová, 3. Shiffrinová. Slalom: 1. Shiffrinová, 3. Vlhová.


Úplne rovnaké to bolo vo Švédsku! Aj preto nezávisle od seba odvetia: „Toto nás motivuje a ženie vpred.“ Zatiaľ majú stále obidve 23 rokov, Shiffrinová oslávi narodeniny teraz v stredu, Vlhová v júni. Američanka ukazuje, že nemožné neexistuje: keď v areáli Svatý Petr vyhrala sobotňajší slalom, išlo o jej 15. triumf sezóny vo Svetovom pohári, čo doteraz nikto nedokázal, Švajčiarka Vreni Schneiderová držala predchádzajúci rekord so 14. „Jedného dňa som sa proste rozhodla, že budem najlepšia na svete. Pre mňa je dôležité každé ráno sa zobudiť a ukázať – či v tréningu alebo v pretekoch – to najlepšie, čo vo mne je. A keď na mňa občas príde lenivá nálada, mám okolo seba ľudí, čo ma budú motivovať,“ opisovala Shiffrino

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.