Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2019, 00:00

Hviezdne vojny: Ako súperia Vlhová a Shiffrinová

Takmer sa zdá, že už tvoria jeden spojený lyžiarsky organizmus; že bez triumfov jednej by nebolo víťazstvo tej druhej.

Hviezdne vojny: Ako súperia Vlhová a Shiffrinová
Zdroj: TASR

Spája ich veľa medailí aj to ešte podstatnejšie – prístup. Čo hovoríte na to, že by si od vás vraj Petra Vlhová najradšej vzala vašu tréningovú morálku, usilovnosť, drinu? Mikaela Shiffrinová sa rozosmeje: „Ja by som vám o nej povedala to isté!“

Značka Petra Vlhová? Uvidíme

A tak tu sú. Američanka a Slovenka. Vrstovníčky. Dámy, ktoré si osvojili alpské lyžovanie. Keď na majstrovstvách sveta v Aare dokopy získali šesť medailí vrátane troch zlatých, rodilo sa čosi výnimočné. Prvá pošampionátová konfrontácia na Svetovom pohári v Špindlerovom Mlýne to potvrdila. Obrovský slalom: 1. Vlhová, 3. Shiffrinová. Slalom: 1. Shiffrinová, 3. Vlhová.


Úplne rovnaké to bolo vo Švédsku! Aj preto nezávisle od seba odvetia: „Toto nás motivuje a ženie vpred.“ Zatiaľ majú stále obidve 23 rokov, Shiffrinová oslávi narodeniny teraz v stredu, Vlhová v júni. Američanka ukazuje, že nemožné neexistuje: keď v areáli Svatý Petr vyhrala sobotňajší slalom, išlo o jej 15. triumf sezóny vo Svetovom pohári, čo doteraz nikto nedokázal, Švajči

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.