Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2019, 00:00

Michalovce oslavujú historický úspech. Postup medzi elitu ich však vyjde draho​

Modernizácia arény aj drahšie posily. Historický úspech klubu prinesie aj výrazné zvýšenie sezónneho rozpočtu.

Michalovce oslavujú historický úspech. Postup medzi elitu ich však vyjde draho​
Zdroj: TASR

Hoci počtom obyvateľov sa môžu len ťažko porovnávať s veľkými východoslovenskými mestami Prešovom či Košicami, budú sa od leta v Michalovciach hrávať najvyššie súťaže tak vo futbale, ako aj v hokeji. K fortunaligovému družstvu MFK Zemplín sa totiž pridali aj hokejoví zástupcovia. Na mesto s necelými 40-tisíc obyvateľmi ide rozhodne o výrazný úspech.


„V regióne cítiť nadšenie aj z radov podnikateľov. Prvé odhady sú, že na novú sezónu budeme potrebovať minimálne 800-tisíc eur a viac. Chceme dôstojne reprezentovať a nechceme byť v súťaži iba do počtu. Sme pripravení na zvýšenie rozpočtu, ktoré vzniká s našou účasťou v najvyššej súťaži,“ uviedol pre HN prezident michalovského klubu Martin Burinský. Okrem iného budú musieť vylepšiť priestory pre médiá a rekonštrukčným prácam sa nevyhne ani štadión v súvislosti s televíznymi prenosmi. Rečou čí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.