Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 00:00

Vyše milión. Toľko vyjde náš tím Le Mans

Po ročnej pauze a druhýkrát celkovo sa na svetoznámych motopretekoch 24 hodín Le Mans predstaví aj slovenská stajňa. Jej majiteľ a pretekár v jednej osobe Miroslav Konôpka verí v lepší výsledok ako pri premiérovej účasti.

Vyše milión. Toľko vyjde náš tím Le Mans
Zdroj: ARCHÍV ARC RACING BRATISLAVA

Program motoristických podujatí nepozná významnejšie akcie ako 500 míľ Indianapolis, formula 1 a 24 hodín Le Mans. Prelom v rámci slovenského motošportu nastal v roku 2017, keď jazdec Miroslav Konôpka štartoval so svojím tímom ARC Racing Bratislava práve v Le Mans. Z celkového počtu 61 posádok obsadil pred dvomi rokmi bratislavský tím konečnú 46. priečku. Pri premiérovom štarte v Le Mans presiahol rozpočet bratislavskej stajne milión eur, tentoraz by mali byť náklady konôpkovcov ešte vyššie. Presnú sumu skúsený pretekár nechcel špecifikovať. Pre HN však potvrdil, že rozpočet pred tohtoročnými Le Mans bude vyšší.


„Všetci sú tak tajnostkársky nastavení, že o rozpočte, respektíve financiách nechcú hovoriť. Nikto vám nepovie, aká je vlastne reálna výška rozpočtu,“ povedal pre HN na margo konkurencie Konôpka. Ani preto nevedel objektívne zhodnotiť, či sa za dva roky rozpočtové nožnice medzi ARC Racing a konkurentmi ešte viac roztvorili. V každom prípade, pri poslednej účasti mali zahraničné tímy pracovať aj s päťn

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.