Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2019, 00:00

Zdolať Nadala v Paríži? Takmer nesplniteľná úloha

Kráľ parížskej antuky Rafael Nadal neprestáva na French Open víťaziť. Pripísal si už rekordný dvanásty triumf.

Zdolať Nadala v Paríži? Takmer nesplniteľná úloha
Zdroj: Reuters

Poraziť ho na prelome mája a júna počas druhého grandslamového turnaja sezóny v Paríži je ako pokoriť Mount Everest. Španielsky tenista Rafael Nadal pripomína počas najznámejšieho antukového podniku v metropole Francúzska víťazne naprogramovaný stroj. Veď brať víťaznú trofej z parížskej „tehlovej múčky“ si Nadal vyskúšal už ako tínedžer. A v zbieraní vavrínov z French Open pokračuje aj v 33 rokoch. Priamo úmerne s tým rastie aj Nadalovo finančné konto. Za nedeľňajší triumf mu na účte pribudne 2,3 milióna eur. To je medziročný nárast o 4,5 percenta, keďže vlani bola odmena pre víťaza „iba“ 2,2 milióna eur. Túto sumu nebral opäť nikto iný ako rodák z Manacoru.


Finálová repríza
Keď v roku 2005 zdvihol Nadal po prvý raz nad hlavu Pohár mušketierov, ako sa oficiálne volá trofej určená víťazovi French Open, mal Rakúšan Dominic Thiem 11 rokov. V nedeľu popoludní sa Thiem postavil vo finálovom súboji proti najlege

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.