Šprint mužov v Östersunde vyhral J. T. Boe, Slovákom sa veľmi nedarilo

01.12.2019, 14:17
Slovákov sa príliš nedarilo, najlepšie skončil Šimon Bartko na 76. mieste.

Úvodný šprint novej sezóny Svetového pohára v biatlone vyhral suverén uplynulého ročníka Johannes Thingnes Boe. V nedeľu v Östersunde dosiahol čas 24:18,3 minúty, na druhej priečke skončil jeho brat Tarjei Boe s mankom 19 sekúnd.

Tretí finišoval Rus Matvej Jelisejev so stratou 19,9 s. Štvorici Slovákov sa príliš nedarilo, najlepšie skončil Šimon Bartko na 76. mieste (+2:46,4 min). J. T. Boe vyhral v uplynulej sezóne všetky glóbusy a rovnako ako ju ukončil, začal aj tú novú.

Vo švédskom Östersunde predviedol opäť parádny bežecký výkon a na strelnici spravil iba jednu chybu, keď netrafil terč na prvej položke. Druhú mal čistú a do cieľa prišiel ako jasný líder. Jeho veľký súper Martin Fourcade z Francúzska zvládol ležku čisto, no na stojke spravil dve chyby a nezmestil sa na stupne víťazov. Jelisejev zastrieľal čisto, no bežecky nemal na bratov Boeovcov a v cieli skončil na treťom mieste.

Zo Slovákov dopadol najlepšie Bartko, ktorý minul tri terče a v cieli mal stratu na víťaza 2:46,4 min. Martin Otčenáš skončil na 80. priečke taktiež s tromi chybami a mankom 2:54,7 min, Tomáš Hasilla spravil ešte o jednu viac a so stratou 3:14,2 min bol 91. Michal Šima uzatvoril prvú stovku s tromi chybami a stratou 3:36,1 min.

Šprint mužov na 10 km:

1. Johannes Thingnes Boe 24:18,3 min (1 tr. kolo), 2. Tarjei Boe (obaja Nór.) +19 s (1), 3. Matvej Jelisejev (Rus.) +19,9 (0), 4. Alexander Loginov (Rus.) +27,1 (1), 5. Martin Fourcade (Fr.) +27,9 (2), 6. Johannes Kühn (Nem.) +28,7 (2), 7. Johannes Dale +29,4 (1), 8. Erlend Bjöntegaard (obaja Nór.) +31,7 (1), 9. Julian Eberhard (Rak.) +33,8 (2), 10. Vladimir Iliev (Bul.) +36,0 (2), ... 76. Šimon BARTKO +2:46,4 (3), 80. Martin OTČENÁŠ +2:54,7 (3), 91. Tomáš HASILLA +3:14,2 (4), 100. Michal Šima (všetci SR) +3:36,1 (3)

01 - Modified: 2024-02-25 14:13:11 - Feat.: - Title: Slovenská biatlonistka Kapustová získala na juniorských majstrovstvách striebro: "Postrážila som si streľbu" 02 - Modified: 2024-02-11 15:17:54 - Feat.: - Title: Francúzska biatlonistka Simonová má po troch štartoch tretie zlato: "Je to ako sen" 03 - Modified: 2024-01-26 09:30:00 - Feat.: - Title: Legenda sa vracia. Nasťa Kuzminová už dnes nastúpi na majstrovstvách Európy, môže sa postarať o biatlonový zázrak 04 - Modified: 2024-01-24 15:26:45 - Feat.: - Title: Prvý medailový zásah. Mladá Slovenka získala bronz na biatlonovom šampionáte 05 - Modified: 2023-10-10 10:11:01 - Feat.: - Title: Šampiónka je späť. Kuzminová ohlásila návrat, bude štartovať na majstrovstvách Európy v Osrblí
19. apríl 2024 02:38