TASR/AP

Fialková netrafila v šprinte posledný terč, skončila desiata

20.12.2019, 14:51
O lepší výsledok obrala našu biatlonistku chyba na poslednom desiatom terči, na trati dosiahla desiaty najlepší čas.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila 10. miesto v rýchlostných pretekoch na 7,5 km v rámci 3. kola pretekov Svetového pohára vo francúzskom Le Grand Bornard. Za víťaznou Tiril Eckhoffovou z Nórska zaostala o 48,8 sekundy.

Pre Fialkovú je to po štvrtom a piatom mieste zo šprintu, respektíve stíhačky z Hochfilzenu, tretí najlepší výsledok v sezóne. O lepší rezultát obrala Fialkovú chyba na poslednom desiatom terči, na trati dosiahla desiaty najlepší čas.

V náročných podmienkach na pomalej trati v daždi dosiahla víťazná Eckhoffová čas 20:27,0 minúty a bežecky bola najlepšia zo všetkých. Triumfovala, hoci musela po jednej chybe absolvovať trestné kolo. Nórka zaznamenala druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne a celkovo ôsmy na vrcholnom fóre v kariére.

Na pódiu ju doplnila strelecky bezchybná dvojica, druhá Francúzka Justine Braisazová (+6,2) a tretia Češka Markéta Davidová (+20,5).

Ivona Fialková obsadila 54. miesto, keď po bezchybnej položke v ľahu trikrát netrafila terč v stoji. Napriek tomu si vybojovala možnosť štartu v sobotňajších stíhacích pretekoch.

Tretia Slovenka Veronika Machyniaková minula jeden terč a obsadila 84. miesto.

Vo Francúzsku sú okrem sobotňajšej stíhačky ešte na programe v nedeľu aj prvé preteky s hromadným štartom v sezóne.

01 - Modified: 2024-02-25 14:13:11 - Feat.: - Title: Slovenská biatlonistka Kapustová získala na juniorských majstrovstvách striebro: "Postrážila som si streľbu" 02 - Modified: 2024-02-11 15:17:54 - Feat.: - Title: Francúzska biatlonistka Simonová má po troch štartoch tretie zlato: "Je to ako sen" 03 - Modified: 2024-01-26 09:30:00 - Feat.: - Title: Legenda sa vracia. Nasťa Kuzminová už dnes nastúpi na majstrovstvách Európy, môže sa postarať o biatlonový zázrak 04 - Modified: 2024-01-24 15:26:45 - Feat.: - Title: Prvý medailový zásah. Mladá Slovenka získala bronz na biatlonovom šampionáte 05 - Modified: 2023-10-10 10:11:01 - Feat.: - Title: Šampiónka je späť. Kuzminová ohlásila návrat, bude štartovať na majstrovstvách Európy v Osrblí
24. apríl 2024 12:58