TASR/AP

"Neviem, čo to bolo za skrat v mojej hlave." Fialková zhodnotila zbytočný trestný okruh

21.12.2019, 14:43
klklTASRTASR
Slovenská biatlonistka skončila v stíhacích pretekoch desiata.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila 10. miesto v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km v rámci 3. kola pretekov Svetového pohára vo francúzskom Le Grand Bornard.

Obsadila tak identickú pozíciu ako v piatkovom šprinte. Za víťaznou Tiril Eckhoffovou z Nórska zaostala o 1:45,8 minúty.

Fialková sa postarala aj o najväčšiu kuriozitu pretekov. Po prvej streľbe v stoji, kde zastrieľala čisto, sa vybrala do trestného kola.

Fialkovej krok bol nepochopiteľný aj pre jej trénerku streľby Annu Murínovú. Tá zhodnotila Fialkovej krok ako pravdepodobne výsledok stresu. Keby do trestného kola nebežala, bola by po streľbe na druhom mieste.

Samotná biatlonistka sama nevie vysvetliť, čo sa stalo. "Neviem, čo sa to stalo za skrat v mojej hlave," povedala otvorene. Fialková chybu vysvetlila tým, že po poslednom výstrele si nebola istá, či terč trafila.

Cestou zo strelnice sa na svoju položku ešte obzrela, avšak pomýlila si pozíciu. "Miesto šestky, som sa pozrela na päťku a tam svietil jeden čierny terč," povedala novinárom.

Fialková následne priznala, že celou cestou zo strelnice zvažovala, čo urobiť. Napokon sa rozhodla zabehnúť trestný okruh, aj napriek tomu, že jej streľba bola čistá.

"Chcem sa ospravedlniť svojmu tímu, fanúšikom aj môjmu múdrejšiemu ja. Veľmi ma to mrzí, stalo sa mi to prvýkrát. Verím, že zajtra v pretekoch s hromadným štartom sa na to zabudne," uzavrela.

01 - Modified: 2024-02-25 14:13:11 - Feat.: - Title: Slovenská biatlonistka Kapustová získala na juniorských majstrovstvách striebro: "Postrážila som si streľbu" 02 - Modified: 2024-02-11 15:17:54 - Feat.: - Title: Francúzska biatlonistka Simonová má po troch štartoch tretie zlato: "Je to ako sen" 03 - Modified: 2024-01-26 09:30:00 - Feat.: - Title: Legenda sa vracia. Nasťa Kuzminová už dnes nastúpi na majstrovstvách Európy, môže sa postarať o biatlonový zázrak 04 - Modified: 2024-01-24 15:26:45 - Feat.: - Title: Prvý medailový zásah. Mladá Slovenka získala bronz na biatlonovom šampionáte 05 - Modified: 2023-10-10 10:11:01 - Feat.: - Title: Šampiónka je späť. Kuzminová ohlásila návrat, bude štartovať na majstrovstvách Európy v Osrblí
20. apríl 2024 05:37