TASR/Michal Svítok

"Zrejme som si odstrelila medailu." Ivona Fialková predviedla na MS skvelý výkon

14.02.2020, 15:26
Slovenská biatlonistka Ivona Fialková nebola ďaleko od senzácie.

Slovenská biatlonistka Ivona Fialková obsadila v piatkovom šprinte na 7,5 km na MS v talianskej Anterselve 9. miesto. Za víťazkou Martou Olsbuovou Röiselandovou z Nórska zaostala o 44,2 sekundy. Jej sestra Paulína skončila na 16. priečke s mankom 55,3 s.

Striebro získala Američanka Susan Dunkleeová, bronz Češka Lucie Charvátová. Ďalšie Slovenky skončili v úzadí. Terézia Poliaková absolvovala iba dva trestné okruhy, ale so stratou 3:42,7 min na víťazku figurovala až na 82. mieste, Veronika Machyniaková minula šesťkrát a bola 92.

Ivona Fialková nebola ďaleko od senzácie. Na trať vybehla ako desiata a prvú streľbu zvládla ma jednotku, keď v ľahu zložila všetky terče. Do kariet jej hrali aj zaváhania favoritiek, domáca Dorothea Wiererová absolvovala jedno trestné kolo, Nórka Tiril Eckhoffová dokonca dve.

Na stojke mala Ivona našliapnuté na životný úspech, prvé štyri terče trafila, no posledný pokus minula a napokon jej bežecký výkon stačil na 9. miesto.

"Sama neviem čo povedať, som strašne šťastná. Bol to asi môj najlepší výkon, som rada, že vyvrcholil práve na MS. V ležke fúkal mierny vietor, ale vyšlo mi to. V stojke som išla na istotu, strieľala som pomalšie, ale ta posledná..., o tom sa mi bude ešte dlho snívať. Prvé štyri rany boli dobré, asi som už bola hlavou na trati a zrejme som si odstrelila medailu. Ale som vďačná aj za jednu chybu," povedala Ivona Fialková.

Jej sestra Paulína bola na ležke rovnako stopercentná, no na stojke sa jej nedarilo, spravila dve chyby a v ďalšom priebehu už nedokázala eliminovať manko a prebojovať sa do elitnej desiatky.

"Išla som čo to dalo, snažila som sa, žiaľ, nevyšlo mi to na stojke. Dve chyby sú strašne veľa. Bolo to však náročné, pretože som bola zadýchaná. Preteky som mala dobre rozbehnuté, takže ma to mrzí, ale teraz budem šťastná za sestru, ktorej sa to konečne podarilo. Ešte sa šampionát neskončil a mám stále šancu niečo dosiahnuť," uviedla Paulína.

01 - Modified: 2024-02-25 14:13:11 - Feat.: - Title: Slovenská biatlonistka Kapustová získala na juniorských majstrovstvách striebro: "Postrážila som si streľbu" 02 - Modified: 2024-02-11 15:17:54 - Feat.: - Title: Francúzska biatlonistka Simonová má po troch štartoch tretie zlato: "Je to ako sen" 03 - Modified: 2024-01-26 09:30:00 - Feat.: - Title: Legenda sa vracia. Nasťa Kuzminová už dnes nastúpi na majstrovstvách Európy, môže sa postarať o biatlonový zázrak 04 - Modified: 2024-01-24 15:26:45 - Feat.: - Title: Prvý medailový zásah. Mladá Slovenka získala bronz na biatlonovom šampionáte 05 - Modified: 2023-10-10 10:11:01 - Feat.: - Title: Šampiónka je späť. Kuzminová ohlásila návrat, bude štartovať na majstrovstvách Európy v Osrblí
18. apríl 2024 18:08