Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2020, 13:08 Aktualizované dňa 22.02.2020 o 13:30

Biatlonová štafeta žien je korisťou Nórska, Slovenky dobehli sedemnáste

Slovenky v talianskej Anterselve obsadili 17. miesto.

Biatlonová štafeta žien je korisťou Nórska, Slovenky dobehli sedemnáste
Zdroj: TASR/Matthias Schrader

 Majsterkami sveta v biatlonových štafetách žien sa v talianskej Anterselve stali Nórky. Slovenské kvarteto v zložení Ivona Fialková, Terézia Poliaková, Paulína Fialková a Veronika Machyniaková obsadilo 17. miesto.

Zlatú zostavu tvorili Synnove Solemdalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbu Röiselandová. Pred druhými Nemkami mali v cieli náskok 10,7 sekundy, tretie skončili Ukrajinky s odstupom 18,4 sekundy.

Slovenskú štafetu rozbiehala Ivona Fialková a predviedla solídny výkon. Na oboch streľbách dobíjala raz a štafetu odovzdala na ôsmom mieste s odstupom 38,6 sekundy.

"Celkom dobrý výkon. Musela som ísť naplno, snažila som sa prebojovať na popredné priečky, čo sa mi podarilo. Bežecky výkon bol dobrý. Na stojke sa mi zasekol náboj, no nespanikárila som a rýchlo dobila," povedala pre RTVS Ivona Fialková.

V rukách Talianok 

Na druhý úsek nastúpila Terézia Poliaková. Prvých deväť streleckých pokusov neminula, desiaty terč sklopila až tretím rezervným nábojom. Štafetu predala na 19. pozícii s mankom 2:50,9 minúty.

Paulína Fialková rovnako ako jej dve predchodkyne dobíjala dvakrát a posunula slovenskú štafetu na 13. miesto na tretej odovzávke (+2:03,1 min).

"Cítila som sa v pohode. Snažila som sa o štandardný výkon, čo sa mi podarilo. Bola to dobrá príprava na zajtra, po niekoľkých dňoch oddychu sme sa nastavili do súťažného módu," zhodnotila svoje vystúpenie Paulína Fialková, ktorú rovnako ako jej sestru Ivonu čaká v nedeľu štart v pretekoch s hromadným štartom.

Veronika Machyniaková tiež nemusela na trestný okruh, hoci potrebovala až šesť náhradných nábojov.  Preteky od úvodu zobrali do svojich rúk Talianky.

Domáca reprezentácia vyrukovala s taktikou nasadenia svojich dvoch hviezd na úvodné dva úseky a obe svoju prácu splnili. Lisa Vittozziová minula iba raz a odovzdala prvá s náskokom 24,3 sekundy.

Strieborné Nemecko

Vedúca žena Svetového pohára Dorothea Wiererová si počínala na strelnici identicky a natiahla medzeru pred súperkami takmer na minútu.

Lenže domácej štafete všetko pokazila Federica Sanfilippová, ktorá po položke v stoji musela ísť na dva trestné kolá a spadla až mimo medailové pozície.

Prvú priečku prevzali Poľky, ktoré mali na tretej odovzdávke náskok 41,7 sekundy pred Češkami. Veteránka Magdalena Gwizdoňová držala zlatú pozíciu ešte aj po prvej streľbe v ľahu, no po nej ju už predbehla škandinávska dvojica.

Švédka Hanna Öbergová musela ísť na poslednej streľbe na trestný okruh a Nórke Marte Olsbuovej Röiselandovej sa otvorila cesta za prvenstvom.

Nemky posunula k striebru bývalá bežkyňa na lyžiach Denise Herrmannová, ktorá predbehla Ukrajinku Olenu Pidhrušnú i Češku Evu Kristejn-Puskarčíkovú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.