TASR/M. Baumann
StoryEditor

Šéf hokeja Šatan odkazuje hráčom: Môžete dosiahnuť viac, ako naša generácia

16.02.2022, 12:31
Autor:
TASRTASR
Kapitán šampiónov z Göteborgu bol nadšený z výkonu súčasného tímu, ktorý sa pod vedením trénera Craiga Ramsayho prebojoval cez favorizovaných Američanov medzi najlepšiu štvoricu.

Slovenskí hokejisti si druhýkrát v histórii zahrajú o medaily na zimnej olympiáde. Pred dvanástimi rokmi pri tom bol aj súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan, ktorý verí, že teraz sa to už konečne podarí.

​"Majú možnosť dokázať viac, ako na olympijských hrách dokázala naša generácia," povedal držiteľ kompletnej medailovej zbierky z majstrovstiev sveta.

Kapitán šampiónov z Göteborgu bol nadšený z výkonu súčasného tímu, ktorý sa pod vedením trénera Craiga Ramsayho prebojoval cez favorizovaných Američanov medzi najlepšiu štvoricu.

"Som veľmi rád a veľmi hrdý na to, čo dnes chlapci dokázali. Myslím si, že zdolali lepšie mužstvo, favorita turnaja," povedal.

Slovensko sa opieralo o tímový výkon, hráči na ľade bojovali, zaskakovali jeden za druhého a v nájazdoch dokázali triumfovať. "Dnešný výkon mal veľmi veľa hrdinov. Všetci hráči sa zaslúžili o toto kolektívne víťazstvo. Som veľmi rád, že chlapci mali možnosť takéto niečo dosiahnuť a verím, že ešte nekončia."

Výborný zápas opäť odchytal brankár Patrik Rybár, ktorý vstúpil do turnaja ako trojka, no chopil sa svojej šance a už ju z rúk nepustil. Okrem 33 zákrokov zlikvidoval aj všetky nájazdy USA. "Zachytal ako druhý Lašák v Göteborgu," nadchol sa Šatan.

"Ak chce mať mužstvo úspech, potrebuje dobrého brankára, nejakého strelca a tímový duch. Zatiaľ sa to na tomto turnaji v našom tíme všetko našlo. Dostali sme sa medzi najlepšiu štvoricu."

Šatan dúfa, že slovenskí hokejisti v semifinále dokážu ešte vylepšiť svoj výkon a opäť prekvapia: "Medaila je blízko, majú šancu sa zapísať do histórie. Najdôležitejšie je, aby si verili medzi sebou. Potom nezáleží na tom, kto spoza mantinelov im neverí."

Slováci sa na vlaňajších MS v Rige dostali po dlhých ôsmich rokoch do štvrťfinále, teraz druhýkrát v samostatnej histórii do boja o medaily na ZOH. Aj to podľa Šatana ukazuje, že nastúpená cesta zmien a angažovanie Craiga Ramsayho pred vyše štyrmi rokmi bolo správne rozhodnutie.

"Craigovi som veril, už keď sme začali tento projekt. Myslím si, že tento výsledok to aj mierne potvrdzuje. Teším sa, že s mužstvo dosiahol takýto úspech a verím, že je zatiaľ len čiastkový," dodal.

01 - Modified: 2023-04-21 07:37:56 - Feat.: - Title: Nemecko zriadilo komisiu na prešetrenie útoku na mníchovskej olympiáde v roku 1972 02 - Modified: 2023-04-05 22:00:00 - Feat.: - Title: Hlas z Ruska: Bojkotujme olympiádu. Pre MOV nie sme ani ľudské bytosti 03 - Modified: 2023-02-10 20:57:10 - Feat.: - Title: Zákaz účasti ruských a bieloruských športovcov na olympiáde v Paríži žiada 35 krajín 04 - Modified: 2023-02-12 11:10:38 - Feat.: - Title: Nóri sú nechutní švábi, rozčúlila sa ruská olympionička. Nechceme vás, odkázal jej Bö 05 - Modified: 2023-02-09 10:45:52 - Feat.: - Title: Väčšina Poliakov je proti účasti Rusov a Bielorusov na olympiáde v Paríži. Minister športu je za výlučenie
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
28. máj 2023 21:41