TASR/Martin Baumann

Slovensko nestačilo na Fínsko, po prehre 0:2 nás čaká zápas o bronz

18.02.2022, 06:24
Slováci odohrali proti favorizovanému súperovi vyrovnaný zápas.

Slovenskí hokejisti prehrali v piatkovom semifinále olympijského turnaja v Pekingu s Fínskom 0:2. V sobotu o 14.10 SEČ si tak zahrajú o bronz, ich súperom bude zdolaný zo súboja ROC - Švédsko. Fínov čaká finále na ZOH 2022 v nedeľu o 5.10 SEČ.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho prehrávali na National Indoor Stadium od 16. minúty po góle Sakariho Manninena. V druhej tretine prežili bez ujmy 73-sekundové oslabenie o dvoch hráčov a hoci potom vystupňovali svoje ofenzívne úsilie, prekonať Harriho Säteriho sa im nepodarilo.

​V závere spečatil triumf severanov gólom do prázdnej bránky Harri Pesonen. Slováci prehrali v Pekingu aj druhý duel s Fínskom, v úvodnom vystúpení v základnej skupine mu podľahli 2:6. Na veľkých turnajoch nezdolali tohto súpera už dlhých 18 rokov.

Slováci sa síce neprebojovali do historického finále, stále však živia šancu na zisk prvého cenného kovu na ZOH. O medaily hrali zatiaľ jedinýkrát, v súboji o bronz vo Vancouveri 2010 podľahli práve "Suomi" 3:5, keď v tretej tretine neudržali náskok 3:1.

Fíni postúpili do finále na ZOH tretíkrát v histórii, zabojujú v ňom o svoje prvé olympijské zlato.

01 - Modified: 2022-02-16 09:50:23 - Feat.: 0 - Title: Hokejisti reagujú na veľké víťazstvo: Ešte ani sami nevieme, čo sa stalo. Je to šanca svetu ukázať, kto sme 02 - Modified: 2022-02-16 10:07:11 - Feat.: 0 - Title: Je známe meno súpera. Slovenskí hokejisti už vedia, s kým si zmerajú sily v semifinále 03 - Modified: 2022-02-16 11:32:39 - Feat.: 0 - Title: Šéf hokeja Šatan odkazuje hráčom: Môžete dosiahnuť viac, ako naša generácia 04 - Modified: 2022-02-17 09:13:38 - Feat.: 0 - Title: Šatanovo video obletelo svet. Po jeho pozretí nám začali fandiť aj Američania 05 - Modified: 2022-02-16 13:26:01 - Feat.: 0 - Title: Slováci vyhrali zápas, ktorý môžu vyučovať na vysokej škole hokeja
01 - Modified: 2024-04-25 22:00:00 - Feat.: - Title: Tabuľka cien potravín: veľké porovnanie desiatok produktov, polovica z nich zlacnela (prehľad) 02 - Modified: 2024-04-26 22:00:00 - Feat.: - Title: Komu sa oplatí kúpiť byt? V Bratislave stále nájdeme spomienkový optimizmus, tvrdí expert pre HN (rozhovor) 03 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 04 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 05 - Modified: 2024-04-23 19:25:08 - Feat.: - Title: Fínsko stojí po vstupe do NATO na frontovej línii. Dĺžka hraníc s Ruskom sa zdvojnásobila
27. apríl 2024 06:39