TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Koronavírus napadol Fortuna ligu. Pozitívne testy majú ďalší hráči

19.08.2020, 17:17
Autor:
TASRTASR
Pozitívne testovaní hráči budú izolovaní v karanténe.

Koronavírusové testy vo futbalových kluboch slovenskej Fortuna ligy odhalili ďalšie dva pozitívne prípady hráčov.

Jeden prípad je v AS Trenčín a jeden v ŠKF Sereď. Pozitívne testovaní hráči budú izolovaní v karanténe, zvyšok kádra preruší spoločný tréningový proces.

Ako uviedol riadiaci orgán Únia ligových klubov, situácia ovplyvní aj program najbližšieho 4. kola.

"Vzhľadom na aktuálnu situáciu a posun zápasu 1. predkola Ligy majstrov KÍ Klaksvík – ŠK Slovan Bratislava zo stredy na piatok, sa mení i program na nasledujúce 4. kolo Fortuna ligy. Zápas ŠK Slovan – FK Senica, ktorý mal byť na programe túto sobotu, sa odkladá na neurčito," uviedla ÚLK.

"Vzájomný zápas 4. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď – AS Trenčín sa takisto odkladá, náhradný termín zatiaľ známy nie je. V prípade negatívnych testov v mužstvách ViOn Zlaté Moravce a MFK Zemplín Michalovce sa ich vzájomný zápas odloží zo soboty 22. augusta na utorok 25. augusta. Obe mužstvá sa na tom už predbežne dohodli," uviedla ÚLK na oficiálnom webe.

Od utorka do štvrtka tento týždeň prebiehajú vo všetkých kluboch Fortuna ligy testy na prítomnosť koronavírusu.

O plošnom testovaní hráčov ligy informovala ÚLK po tom, čo sa objavil jeden pozitívny prípad v kádri aktuálneho majstra ŠK Slovan Bratislava. Utorkové výsledky sú už známe.

​Testy odhalili dva pozitívne prípady. Jeden prípad je v AS Trenčín a jeden v ŠKF Sereď. Pozitívne testovaní hráči budú izolovaní v karanténe, zvyšok kádra preruší spoločný tréningový proces.

"V utorok bolo testovaných sedem tímov Fortuna ligy. V stredu nasledovali tri tímy a vo štvrtok sa podrobí testom jeden klub. S výnimkou Slovana, ktorý bol testovaný samostatne v rámci plánovaného pohárového zápasu predkola Ligy majstrov, sa testom na koronavírus podrobia všetky kluby," priblížil výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák. 

Všetky výsledky z testovania i aktuálne postupy sa budú komunikovať s Úradom verejného zdravotníctva a príslušnými regionálnymi úradmi.

"Aktuálne čakáme na vyjadrenie ÚVZ k navrhovanej úprave Manuálu testovania a opätovného návratu do zápasového režimu. Model by mal kopírovať štandardy UEFA a v prípade prvého negatívneho testu po 24 hodinách by mužstvo mohlo hneď pokračovať v tréningovom procese. O ďalších aktuálnych informáciách budeme informovať na našom webe."

01 - Modified: 2022-10-05 14:37:54 - Feat.: - Title: Trenčín aj Žilina môžu stratiť milióny. Kvôli tráve 02 - Modified: 2022-10-05 08:18:41 - Feat.: - Title: Covid na Slovensku: Pribudlo 602 nových prípadov, patológovia hlásia dve obete 03 - Modified: 2022-10-01 08:12:43 - Feat.: - Title: Covid na Slovensku: Laboratóriá odhalili 444 prípadov, počet pacientov v nemocniciach stúpa 04 - Modified: 2022-09-29 08:23:00 - Feat.: - Title: Covid na Slovensku: Pribudlo vyše 600 nových prípadov, ochoreniu podľahol jeden človek 05 - Modified: 2022-09-27 10:01:08 - Feat.: - Title: Covid na Slovensku: Pribudlo viac ako 400 pozitívnych, hlásia tri úmrtia
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
06. október 2022 06:11