Ohlasy zahraničných médií: Nad Tatrou sa blýska. Slovenský tím vygumoval favorita

19.02.2022, 16:43
redredTASRTASR
Reakcie zahraničných médií po zisku bronzových medailí na olympiáde v Pekingu.

idnes.cz:
Slovensko oslavuje historicky prvú hokejovú olympijskú medailu. Výber okolo kapitána Marka Hrivíka prekvapil v zápase o bronz matných Švédov a uštedril im porážku 4:0.

expressen.se:
Šok, sme bez medaily. Slováci boli skvelí počas celého turnaja a zaslúžene berú bronz. Od úvodných minút diktovali tempo hry a poslali Švédov domov s prázdnymi rukami.

iihf.com:

Slovensko získalo prvú olympijskú medailu v hokeji. Dva góly v druhej tretine a pevná defenzíva v záverečných 20 minútach zariadili triumf 4:0 nad Švédskom v zápase o bronz na ZOH v Pekingu. Vo Vancouveri 2010 boli Slováci tiež blízko k zisku bronzu, nad Fínskom viedli v tretej časti 3:1, ale náskok premrhali a prehrali 3:5. Podobný kolaps sa im dnes neprihodil.

aftonbladet.se:

Slováci vygumovali Švédov, v stretnutí o bronz ich zdolali 4:0 a získali historický bronz. Favorit pôsobil unaveným dojmom.

isport.cz:

Historická medaila, Nad Tatrou sa blýska! Slovenský tím prepísal svoju olympijskú históriu, keď zdolal Švédsko v súboji o bronz. Dvakrát skóroval Juraj Slafkovský, ku ktorému sa pridali aj Pavol Regenda a Samuel Takáč. Švédov vynuloval brankár Patrik Rybár.

svt.se:

"Po slabom výkone v zápase o bronz sa vraciame domov z Pekingu bez medaily. Hráči Tre kronor mali v nohách ťažký semifinálový zápas s tímom Ruského olympijského výboru, na oddych mali necelých 24 hodín a na ľade to bolo vidieť. Mali problém dostať sa do hry, útočná hra bola fádna. Po bezgólovej úvodnej 20-minútovke sa Slováci dostali na koňa v druhej tretine.

01 - Modified: 2022-02-19 14:57:13 - Feat.: 0 - Title: Ako sa zrodil bronzový hokejový príbeh. Ramsayho stávka na mladosť slávila úspech 02 - Modified: 2022-02-20 07:02:36 - Feat.: 0 - Title: Reakcie hráčov po bronze: Siahli sme si na dno síl. Ale dokázali sme, že vieme hrať hokej
01 - Modified: 2022-05-09 08:41:59 - Feat.: - Title: Rast exportu z Číny sa prudko spomalil. Peking pokračuje v politike nulovej tolerancie voči covidu 02 - Modified: 2022-04-25 09:24:21 - Feat.: - Title: Hrozba rozširovania lockdownov v Číne ťahá dole burzy, oslabujú aj ceny ropy 03 - Modified: 2022-03-28 13:42:57 - Feat.: - Title: Vzťahy Ruska s Čínou sú najpevnejšie v histórii, tvrdí šéf ruskej diplomacie Lavrov 04 - Modified: 2022-03-07 07:50:40 - Feat.: - Title: Peking: Priateľstvo medzi Čínou a Ruskom je pevné ako skala 05 - Modified: 2022-02-22 15:33:55 - Feat.: - Title: Šatan pri oslavách medaily: Boli sme v krajine tigra, v roku draka a začína doba bronzová
18. apríl 2024 23:50