Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2020, 17:17 Aktualizované dňa 11.10.2020 o 18:55

Veľkú pardubickú ovládol slovenský džokej Lukáš Matuský

Dnešné preteky boli 130. ročníkom legendárnych dostihov.

Veľkú pardubickú ovládol slovenský džokej Lukáš Matuský
Zdroj: TASR/AP

Slovenský džokej Lukáš Matuský na koni Hegnus sa v nedeľu stal víťazom 130. ročníka Veľkej pardubickej steeplechase. Zaútočil hneď v nájazde do cieľovej rovinky a po výbornom závere nechal za sebou Playera s džokejom Marcelolom Novákom a Vanduala, ktorého sedlal Romain Julliot.

Hegnus patril s kurzom 5,5:1 k favoritom, zvládol obávaný Taxis a predviedol najlepší finiš. Popri bariére si vypracoval náskok jednej dĺžky a ten už si nenechal vziať. Dvanásťročný hnedák bol pred rokom v prestížnych dostihoch druhý, teraz už vystúpil na trón pre víťaza.

"Nebol som pred cieľom v najlepšej pozícii, ale vedel som, že sedím na super koni. Veľká poklona patrí trénerovi Radkovi Holčákovi. Dal dokopy koňa, ktorý super cválal, klobúk dolu, čo s koníkom dokázal," citoval Matuského portál idnes.cz.Výsledky Veľkej pardubickej (6900 m, šesťročné a staršie kone, dotácia tri milióny českých korún):
1. Hegnus (dž. MATUSKÝ, tr. Holčák, stajňa Ševců), 2. Player (dž. Novák), 3. Vandual (dž. Julliot), 4. Talent (dž Složil ml.), 5. Tzigane Du Berlais (dž. Faltejsek), 6. Casper (dž. Ferhanov)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.