Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2014, 18:59

Televízie odmietli veľký zápas Trenčína. Aj za päťtisíc eur

Zápas slovenského klubu AS Trenčín v Európskej lige proti anglickému Hullu v televízii neuvidíte. Dôvodom je fakt, že náš klub sa nedohodol so žiadnou z televízii na kúpe práv. A to aj napriek tomu, že ich Trenčania napokon núkali „len“ za päťtisíc.

AS Trenčín mal záujem, aby zápas bol vysielaný niektorou zo slovenských televíznych spoločností. Chceli sme fanúšikom na celom Slovensku priniesť súboj nášho klubu proti účastníkovi Premier League Všetky slovenské televízie dostali rovnakú ponuku,“ píše sa vo vyhlásení klubu. „Boli sme ochotní ustúpiť z pôvodných požiadaviek natoľko, že cena za prenos pokrývala náklady spojené s vysielaním zápasu. Za prenos sme požadovali sumu 5 000 eur, čo je dokonca nižšia cena než sa platí za odvysielanie zápasu z našej najvyššej súťaže.“

Televízia Slovak Sport však tvrdila, že Trenčania mali prehnané finančné požiadavky. „Usilovali sme o práva na zápas Trenčín - Hull City. Kvôli prehnaným finančným požiadavkám zo strany vlastníka práv, sme však neboli schopní tento zápas získať,“ píše portál Sport7 na sociálnej sieti.

Náš klub pripustil, že dostal aj ponuku predať televízne práva za nulu. „To sme si však nemohli dovoliť. Dostali by sme sa totiž do situácie, v ktorej nechceme byť. AS Trenčín sa dištancuje od vyjadrení jednej z televízií. Práve táto spoločnosť dostala možnosť zadarmo odvysielať náš domáci zápas proti Vojvodine Nový Sad.“

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.