Hossa a Šatan zažiarili v zápase hviezd KHL

11.01.2014, 18:30

Výber Západnej konferencie zvíťazil v poradí v 6. ročníku Zápasu hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad tímom Východnej konferencie 18:16. V tíme víťazov sa na ľade bratislavskej Slovnaft arény predstavilo aj kvarteto slovenských hráčov. Bodovo sa najviac darilo útočníkovi Dinama Riga Marcelovi Hossovi, ktorý strelil dva góly a na ďalšie dva prihral. Okrem neho zasiahlo do duelu aj trio hráčov domáceho Slovana Bratislava - brankár Jaroslav Janus a útočníci Milan Bartovič (1+1) a Miroslav Šatan (1+2).

Zápas, ktorý sa hral pred vypredanými tribúnami, bol od úvodu bohatý na góly. Oba tímy predviedli divákom množstvo pekných kombinácií a už v prvej tretine padlo jedenásť presných zásahov. Začiatok vyšiel výberu Západu, ktorý už v 6. minúte viedol 3:0 a potom i 5:2. Hráči Východu sa nenechali zahanbiť a v 18. minúte vyrovnal Petružálek na 5:5. Asi 40 sekúnd pred prvou sirénou však vyšla pekná akcia Quinta s Tichonovom a Komarovom a posledný menovaný upravil na 6:5.

Gólové hody pokračovali aj po zmene strán, v druhom dejstve vyťahovali brankári puk zo siete opäť jedenásťkrát a tím kapitána Iľju Kovaľčuka zvýšil náskok na 12:10. Dvoma gólmi k tomu prispel Hossa, ktorý potešil divákov aj šikovným samostatným nájazdom. V 30. minúte sa do bránky dostal Janus, keď vystriedal Lisutina. Výber Západu išiel jasne za víťazstvom a v polovici záverečnej tretiny viedol už 16:11. Ich súperi sa síce v posledných minútach dotiahli na rozdiel dvoch gólov (18:16), no na vyrovnanie im to už nestačilo. Výber Západu tak oplatil Východu vlaňajšiu prehru 11:18.

Obe prestávky spríjemnilo divákom predstavenie maskotov jednotlivých klubov. Počas prvej si vyskúšali súťaž zručností, v druhej si zahrali krátky zápas.

Západ - Východ 18:16 (6:5, 6:5, 6:6)

Góly: 3. Čudinov (HOSSA, Gorochov), 4. Cheechoo (Kovaľčuk, ŠATAN), 6. Platt (Tichonov, Foster), 9. Ozolinš (Tichonov), 11. Afinogenov, 20. Komarov (Tichonov, Quint), 24. HOSSA, 29. Denisov (Afinogenov, HOSSA), 30. HOSSA (BARTOVIČ, Afinogenov), 33. Kovaľčuk (ŠATAN), 34. Denisov (Komarov), 38. Gorochov (Tichonov, Komarov), 43. Prochorkin (Komarov), 49. Komarov (Prochorkin), 50. Tichonov (Čudinov, Prochorkin), 52. BARTOVIČ, 59. Platt (Cheechoo, Kovaľčuk), 60. ŠATAN (Tichonov) - 8. Lisin (Malychin), 9. Žajlauov (Popov, Bochenski), 14. Kovář, 15. Malychin (Lehterä, Lisin), 18. Petružálek (Milovzorov), 23. Lehterä, 26. Paršin (Koľcov, Milovzorov), 27. Milovzorov (Petružálek), 34. Bochenski (Popov, Žajlauov), 35. Paršin (Petružálek), 44. Zubarev (Lehterä), 53. Lehterä (Malychin, Lisin), 57. Bochenski (Koľcov, Milovzorov), 58. Lee (Milovzorov, Petružálek), 59. Moziakin, 60. Moziakin. Rozhodcovia: Odins, Olenin - Birin, Zacharenkov, 10.055 divákov (vypredané)

Západ: Lisutin (30. Janus) – Ozolinš, Quint, Foster, Čudinov, Kiselevič, Gorochov, Denisov – Kovaľčuk, Šatan, Cheechoo – Prochorkin, Tichonov, Komarov – Bartovič, Platt, Hossa – Afinogenov

tréneri: Oleg Znaroks (Dinamo Moskva), Jukka Jalonen (SKA Petrohrad), Fedor Kanarejkin (Spartak Moskva)

Východ: Koskinen (30. Barulin) – Koľcov, Heshka, Lee, Hietanen, Kuľaš, Medvedev, Zubarev – Mozjakin, Zaripov, Bochenski – Malychin, Lisin, Lehterä – Žajlauov, Popov, Petružálek – Milovzorov, Paršin, Kovář

tréneri: Valerij Belov (AK Bars Kazaň), Dmitrij Kvartaľnov (Sibir Novosibirsk), Mike Keenan (Metallurg Magnitogorsk)

hlasy po zápase:

Miroslav Šatan, útočník a strelec posledného gólu Západu: "Bolo príjemné, že som bol v prvej formácii. Ja som vo svojej kariére veľakrát s nejakými špičkovými hráčmi nehral, takže som si to aj užil. Prvá lajna s Kovaľčukom a Cheechoom bola naozaj silná. Dnes bolo tempo a hra také pomalé, ale samozrejme, nešlo o výsledok, ale o to, aby sa ľudia zabavili."

Marcel Hossa, útočník a strelec dvoch gólov Západu: "Pred domácim publikom na Slovensku to bolo super. Dúfam, že ľudia mali veľký zážitok, padlo veľa gólov, tak verím, že boli spokojní. V súťaži zručností, pri streľbe na presnosť som bol ešte trošku zaspatý. Snažím sa robiť niečo také aj na tréningoch, no určite to mohlo byť lepšie."

Iľja Kovaľčuk, kapitán Západu: "Bola tu skvelá atmosféra a výborná organizácia. Vyhrali sme, čo bolo dobré, keďže vlani nám to nevyšlo. Bolo dobré hrať s Mirom Šatanom v jednom útoku, je to legenda. Chceli sme, aby skóroval a nakoniec sa mu to podarilo."

Jakub Petružálek, útočník Východu: "Chceli sme si zahrať pohodový a bezkontaktný hokej, nikto sa nad nikoho nepovyšoval. Bratislava sa mi páči, fanúšikovia patria medzi najlepších z celej KHL. Atmosféra, ktorú tu robia chalanom zo Slovana, je neuveriteľná. Možno mohlo byť trochu vyššie tempo zápasu. Najviac som si užíval, že tu mám celú rodinu."

Jan Kovář, útočník Východu: "Myslím si, že dnes tu boli úžasní fanúšikovia, a že si zaslúžili, aby bol zápasu práve tu. Som rád, že som sa ho mohol zúčastniť, je to pre nás niečo špeciálne. Väčšia zábava bola súťaž zručností, zápas bol taký pohodový, ale užili sme si to."

prehľad doterajších výsledkov Zápasov hviezd KHL:

2009, Moskva (Červené námestie, 2400 divákov):

Jašinov tím - Jágrov tím 6:7 (M. Hossa 3+0)

2010, Minsk (Minsk Aréna, 15.000):

Jašinov tím - Jágrov tím 8:11 (M. Hossa 2+1, Štrbák 1+0, Radivojevič 0+1, Stümpel 0+1)