Halákovi sa darí. Vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu

10.10.2013, 08:05

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák vychytal v nočnom zápase zámorskej NHL ďalšie víťazstvo a aj vďaka nemu zdolali hráči St. Louis obhajcov trofeje Chicago 3:2. Dvadsaťosemročný gólman predviedol 26 zásahov, mal 92,9-percentnú úspešnosť a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Bol to jeho tretí triumf v treťom zápase prebiehajúcej sezóny. "Bluesmani" figurujú na druhej priečke Západnej konferencie.

V drese "jastrabov" vyšli bodovo naprázdno útočníci Michal Handzuš a Marián Hossa. Prvý menovaný strávil na ľade takmer 15 minút, zaznamenal jeden strelecký pokus a dve "mínusky". Hossa hral o pol minúty dlhšie, Haláka ohrozil trikrát a mal jeden mínusový bod.

V druhom nočnom zápase prehrali hráči Montrealu Canadiens na ľade Calgary Flames 2:3. Pred Petrom Budajom dostal v bránke hostí prednosť Carey Price.

výsledky:

Calgary - Montreal 3:2

St. Louis - Chicago 3:2

01 - Modified: 2005-07-14 16:14:00 - Feat.: 0 - Title: WHO upresnila údaje o obetiach epidémie vírusu Marburg
01 - Modified: 2024-01-23 13:06:31 - Feat.: - Title: FOTO Nová bizarná atrakcia v Chicagu. Ľudia sa idú zblázniť za potkaňou dierou v chodníku, navštevujú ju davy 02 - Modified: 2024-01-23 06:56:49 - Feat.: - Title: Muž podozrivý zo zabitia ôsmich ľudí na predmestí Chicaga sa zastrelil 03 - Modified: 2024-01-19 17:00:00 - Feat.: - Title: Vtipkár aj smoliar. V zámorí uctievajú slovenského gavaliera a obeť katastrofy Demitru 04 - Modified: 2023-12-23 07:55:44 - Feat.: - Title: Slafkovský strelil víťazný gól, Montreal zdolal Chicago 05 - Modified: 2023-10-09 10:42:52 - Feat.: - Title: Požiar zničil tisíce budov a zabil stovky ľudí. Ako krava zapálila takmer celé Chicago a spravila z neho hospodársku metropolu
20. apríl 2024 13:15