Dáni prvýkrát vyhrali. Slováci sú tak poslední

13.05.2014, 18:17

Dánski hokejisti vyhrali v utorok v treťom zápase na MS v bieloruskom Minsku nad Talianskom 4:1. Získali tak prvé body na šampionáte a v tabuľke A-skupiny odsunuli Slovákov na posledné 8. miesto.

Taliansko sa v stredu stretne s Českom, Dáni o deň neskôr nastúpia proti Kanade.

A-skupina:

Taliansko - Dánsko 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 13. Kostner (Scandella) - 3. Jesper Jensen (Bjorkstrand, Storm), 36. Hansen, 37. Kristensen (Jakobsen, Boedker), 58. Staal (Boedker, Larsen). Rozhodcovia: Jeřábek (CR), Nord (Švéd.) - Carnathan (USA), Dahmen (Švéd.), vylúčení na 2 min.: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.

Taliansko: Bellissimo – Nicoletti, Egger, Johnson, Trivellato, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin – Rocco, Ihnačák, Borrelli – Scandella, di Casmirro, Kostner – Tudin, Felicetti, Gander – Insam, Ramoser, Fontanive

Dánsko: Nielsen – Jesper B. Jensen, Larsen, O. Lauridsen, Lassen, Kristensen, Bruggisser – Green, Poulsen, Christensen - Madsen, Hansen, N. Jensen – Boedker, Jakobsen, Staal - Jesper Jensen, Bjorkstrand, Storm.

Dáni trafili po desiatich sekundách žŕdku a veľmi skoro využili svoju korčuliarsku i streleckú aktivitu ah na gól. Taliani dokázali o desať minút na vyrovnávajúci gól odpovedať. Aj v druhej časti bol severský tím sprvoti strelecky pri chuti, ale v závere dejstva sa zmobilizoval súper a mohol sa dostať do vedenia. Presilovku však Taliani hrali zle a po hrúbke obrancu na modrej čiare využil sólo Hansen. Otrasení južania vzápätí inkasovali druhýkrát a v tretej tretine už nenašli dostatok síl na zvrat.

01 - Modified: 2006-05-15 11:32:00 - Feat.: 0 - Title: Smer - SD má obavy z možného falšovania volebných výsledkov
01 - Modified: 2024-05-05 18:33:11 - Feat.: - Title: Fíni majú v nominácii štyroch hráčov z NHL a 17-ročného Heleniusa 02 - Modified: 2024-04-26 17:19:44 - Feat.: - Title: Slováci nezvládli prvú tretinu, federálne derby v Trenčíne vyhrali Česi 03 - Modified: 2024-04-18 13:23:44 - Feat.: - Title: Obranca Marinčin prišiel o šampionát. Má prasknutý stavec, sezóna sa preňho skončila 04 - Modified: 2024-04-17 13:42:32 - Feat.: - Title: Kto príde z NHL na šampionát? Šatan počíta s Regendom, prvé posily majú doraziť už o týždeň 05 - Modified: 2023-05-25 20:36:50 - Feat.: - Title: Kanada zdolala Fínsko 4:1, postúpila do semifinále mieri už ôsmy krát
06. máj 2024 09:38