Marinčin strelil svoj prvý gól v NHL. Čakal naň 77 zápasov

26.03.2015, 10:37

Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin prispel gólom k víťazstvu Edmontonu Oilers v nočnom zápase NHL nad Coloradom Avalanche 4:3. Dvadsaťtriročný zadák tak dosiahol svoj prvý presný zásah v sezóne i v zámorskej profilige a čakal naň 77 zápasov.

Dvadsaťtriročný Marinčin sa presadil už v 5. minúte duelu, keď si na pravom kruhu prebral prihrávku od Andrewa Millera a strelou zápästím rozvlnil sieť. Celkovo odohral 23:37 minút a do štatistík si pripísal dve strely, štyri trestné minúty, plusový bod a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

Edmonton mal výborný štart, po Marinčinovom góle pridali ďalšie dva Eberle a Hall a domáci viedli v 10. minúte už trojgólovým rozdielom. Hostia však dokázali vyrovnať vďaka dvom gólom v 2. tretine a zásahu Ryana O'Reillyho v 45. minúte. O triumfe "olejárov" rozhodol necelých desať minút pred koncom Derek Roy. "Myslím si, že po tom dobrom úvode sme ubrali nohu z plynu a to už v budúcnosti neurobíme. Naša lajna odviedla dobrú prácu a dnes nás podržal aj brankár Scrivens," povedal Derek Roy.

"Sme sklamaní zo začiatku zápasu. Ale som hrdý na to, ako chlapci hrali potom. Mali sme 44 striel na bránku a množstvo dobrých šancí," uviedol tréner "lavín" Patrick Roy.

Hráči Chicaga prehrali na ľade Philadelphie 1:4. Slovenský útočník Marián Hossa strávil na ľade necelých 17 minút, počas ktorých si do štatistík zapísal tri strely a jednu "mínusku". Flyers vďaka triumfu ukončili štvorzápasovú sériu prehier a v tabuľke Východnej konferencie im patrí 11. priečka s deväťbodovým odstupom na ôsmu Ottawu. "Víťazstvo nás teší. No keď sa pozrieme na tabuľku, je to iné. Vieme, aký dobrý tím by sme mohli byť, ale máme problém s udržaním dobrých výkonov," povedal brankár "letcov" Steve Mason.

O triumfe Dallasu na ľade Calgary 4:3 rozhodol v nájazdoch kanonier Tyler Seguin. "Hviezdy" tak zaknihovali už štvrtý triumf v rade a od istej miestenky v play off ich delí päť bodov. "Hráme dobrý hokej a vieme nájsť cestu k víťazstvám, o tom to všetko je. Pred predĺžením sme si vraveli: 'prišli sme sem pre dva body'. Bolo to ako zápas play off, sme radi, že si odnášame všetky body," povedal Seguin.

EDMONTON - COLORADO 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)

Góly: 5. MARINČIN (Miller, Lander), 6. Eberle (Klefbom, Pouliot), 10. Hall (Lander, Miller), 51. Roy (Pouliot, Jakupov) - 26. Iginla (Barrie, O'Reilly), 31. Tanguay (O'Reilly, Landeskog), 45. O'Reilly (Tanguay). Brankári: Scrivens - Varlamov (10. Berra), strely na bránku: 34:44, 16.839 divákov.

PHILADELPHIA - CHICAGO 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 8. Simmonds (Read, Schultz), 28. White (Colaiacovo, Grossmann), 34. Giroux (Voráček, Del Zotto), 56. Raffl (Read, Del Zotto) - 43. Shaw (Keith, Saad). Brankári: Mason - Crawford, strely na bránku: 33:35, 19.831 divákov.

CALGARY - DALLAS 3:4 pp a sn (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 33. Gaudreau (Monahan, Hudler), 34. Engelland (Bouma), 52. Engelland (Raymond, Granlund) - 21. Hemský (Nemeth, Seguin), 31. Benn (Spezza, Seguin), 40. Hemský (Horcoff), rozh. nájazd: Seguin. Brankári: Rämö - Lehtonen, strely na bránku: 34:30, 19.289 divákov.

01 - Modified: 2007-04-23 21:16:49 - Feat.: 0 - Title: Nastupuje VI. republika?
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku
27. apríl 2024 15:41