Meszároš prispel asistenciou k výhre Buffala nad Torontom

16.11.2014, 06:39

V dvanástich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na nedeľu predstavilo päť slovenských hokejistov, z nich bodoval iba Andrej Meszároš. Obranca Buffala sa jednou asistenciou podieľal na presvedčivom domácom víťazstve Sabres nad Torontom 6:2.

Meszároš odohral vyše 19 minút a duel dokončil s dvoma plusovými bodmi, v drese Maple Leafs si Richard Pánik počas 13:14 min pripísal jeden strelecký pokus. Z výhry sa tešil aj Marián Gáborík, ktorého Los Angeles zdolalo v mestskom derby Anaheim 3:2 po predĺžení. Slovenský krídelník sa počas takmer 20-minútového pobytu na ľade prezentoval až piatimi strelami a zapísal si jednu mínusku. NY Islanders v zostave s obrancom Ľubomírom Višňovským podľahli domácej Tampe Bay 2:5, v bránke "ostrovanov" dostal šancu Chad Johnson, Jaroslav Halák bol na striedačke.

Boston stále bez zraneného kapitána Zdena Cháru po dvoch prehrách zvíťazil nad Carolinou tesne 2:1, pričom všetky góly padli ešte v prvej tretine duelu. Vo 8. minúte išli do vedenia hostia zásluhou Jiřího Tlustého, no v 15. vyrovnal Seth Griffith a 50 sekúnd pred prvou sirénou strelil víťazný gól Patrice Bergeron. Najvyťaženejším hráčom celého zápasu bol slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý odohral v drese "hurikánov" 24:14 minút a dvakrát ohrozil súperovho brankára.

Výsledky NHL:

Boston - Carolina 2:1, Dallas - Minnesota 1:2, Los Angeles -Anaheim 3:2 pp, Buffalo - Toronto 6:2 (MESZÁROŠ za domácich 0+1), Montreal - Philadelphia 6:3, New Jersey - Colorado 2:3, Tampa Bay - NY Islanders 5:2, Pittsburgh - NY Rangers 3:2 pp a sn, Nashville - Winnipeg 2:1, Columbus - San Jose 2:1, St. Louis - Washington 4:1, Calgary - Ottawa 4:2

01 - Modified: 2006-12-21 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Máte sviatkov? Smer Amazónia
01 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 02 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 03 - Modified: 2016-08-01 14:42:40 - Feat.: - Title: Slovan získal elitného obrancu. Prichádza Slovák, ktorý odohral v NHL stovky zápasov 04 - Modified: 2016-06-05 07:32:20 - Feat.: - Title: San Jose sa vrátilo do boja o Stanley cup 05 - Modified: 2016-06-02 05:37:37 - Feat.: - Title: Pittsburgh ovládol úvod finále NHL. Nad San Jose vedie 2:0
26. apríl 2024 04:17