Slovenskí hádzanári prehrali na Riga Council Cupe s Lotyšskom

28.12.2013, 14:02

Slovenskí hádzanári sa so 16. ročníkom medzinárodného turnaja Riga Council Cup rozlúčili prehrou v priamom súboji o druhé miesto. Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v sobotu vo svojom záverečnom stretnutí v lotyšskej metropole domácim reprezentantom 20:24. Pre Slovákov bol turnaj v Rige súčasťou prípravy na januárové vyvrcholenie kvalifikácie MS 2015.

Lotyšsko - SLOVENSKO 24:20 (13:6)

Najviac gólov: Jurdžs 7, Arajs 5, Krištopans 3, Ence 3 - zostava a góly SR: Štochl, Paul - Mazák, Adamčík 3, Slaninka 1, Volentics, Briatka 3, Cigáň 3, Minarovič 3, Hruščák 1, Guzy 1, Urban, Vallo, Zechmeister 2, Pekár 3, rozhodovali: Berezkinová, Alpaidzeová (obe Rus.), 7 m hody: 2/0 - 4/4, vylúčení: 2:1.

Domáci hádzanári položili základ svojho víťazstva v prvom polčase, ktorý vyhrali o sedem gólov. Slováci držali krok len do 9. minúty, keď Slaninka vyrovnal na 3:3. Potom však Lotyši zaznamenali sériu šiestich gólov, ktorú neprerušil ani oddychový čas slovenského kouča. Strelecky sa darilo najmä Arajsovi, ktorý si okrem vylúčenia, zapísal päť presných zásahov a jeho kolega Jurdžs dal dokonca sedem gólov. Po zmene strán Slováci ožili až od 47. minúty, keď zaznamenali šnúru šiestich gólov a znížili stav na 17:20. Napriek zlepšenému finišu sa však Slovákom už zvrat v zápase dokonať nepodarilo.

01 - Modified: 2005-11-10 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Maďarsko musí reformovať
01 - Modified: 2024-04-08 13:51:21 - Feat.: - Title: Opora našich hádzanárok po postupe na Euro: Dokázali sme sa adaptovať na štýl, ktorý od nás kouč žiada 02 - Modified: 2024-04-07 19:31:41 - Feat.: - Title: Slovenské hádzanárky postúpili po desiatich rokoch na majstrovstvá Európy, opäť vďaka domácej remíze 03 - Modified: 2023-10-09 13:28:46 - Feat.: - Title: Najlepšia slovenská basketbalistka hrá v Izraeli. Každý deň čakáme na nové správy, hovorí pre HN 04 - Modified: 2022-07-20 22:00:00 - Feat.: - Title: Nový kouč našich hádzanárov pre HN: Aj tu rastú talenty. Mladí hráči však priskoro strácajú motiváciu 05 - Modified: 2022-01-23 20:26:53 - Feat.: - Title: Ročný plat top hádzanára má Neymar za osem dní
26. apríl 2024 20:16