Meszároš skóroval pri triumfe Bostonu na ľade bývalému klubu

31.03.2014, 07:52

Slovenskí hokejisti Zdeno Chára a Andrej Meszároš prispeli gólmi k výhre Bostonu nad Philadelphiou 4:3 po samostatných nájazdoch v zámorskej NHL. Meszároš nastúpil proti svojmu bývalému klubu prvýkrát od prestupu do Bostonu a svoj štart okorenil presným zásahom.

Dvadsaťosemročný bek otvoril gólový účet "medveďov" v zápase v 11. minúte, keď dosiahol vyrovnávajúci gól na 1:1. Rovnaký prívlastok niesla aj presilovková trefa kapitána Zdena Cháru, ktorý v 26. minúte stanovil priebežné skóre na 2:2. Následne síce Patrice Bergeron naklonil misky váh na stranu hostí, no 25 sekúnd pred tretím klaksónom poslal duel do predĺženia svojím druhým gólom Vincent Lecavalier. Rozuzlenie napokon priniesli až samostatné nájazdy, o ten rozhodujúci sa postaral Reilly Smith.

Jaroslav Halák nastúpil v bránke Washingtonu, no jeho tím prehral na ľade Nashville Predators 3:4 po predĺžení a nájazdoch. Detroit v zostave s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom zvíťazil nad Tampou Bay 3:2 a poskočil na siedme miesto Východnej konferencie.

výsledky:

Philadelphia - Boston 3:4 pp a sn (MESZÁROŠ a CHÁRA za Boston 1+0), Detroit - Tampa Bay 3:2, Ottawa - Calgary 6:3, Pittsburgh - Chicago 4:1, Edmonton - NY Rangers 0:5, Nashville - Washington 4:3 pp a sn

01 - Modified: 2006-03-20 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Nemecký T-Systems prichádza do Košíc
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku
28. apríl 2024 11:27