Kopecký na tribúne nebol dobrý ťah. Toto sú dôvody prekvapujúcej prehry Slovákov

07.05.2015, 00:58
Slovenskí hokejisti nezvládli svoje emócie a podľahli v dôležitom zápase Nórsku.

Nedisciplinovanosť
Začalo sa to ešte v prvej tretine, keď sa zásah do hlavy a krku dostal Milan Bartovič trest na 2 + 10 minút. V nedisciplinovanosti pokračovali Slováci aj v ďalšom priebehu zápasu. Namiesto toho, aby sa sústredili minimálne na udržanie priaznivého vývoja skóre, prichádzalo k hlúpym a zbytočným faulom. Takto sme dostali gól na 2:3 v čase, keď sedel na trestnej lavici Marek Ďaloga. Vrcholom nezvládnutia zápasu v hlavách našich hráčov bol trest na ešte dovčera oslavovaného obrancu Andreja Meszároša. Ten oslabil mužstvo v kľúčových momentoch tretej tretiny na 5 minút a zároveň dostal aj trest do konca zápasu. Aj samotní hokejisti sa po stretnutí zhodli, že časté vylučovanie ich v záverečnej tretine oberali o možnosť viac zabojovať o priaznivejší výsledok.

Strach o výsledok
Od začiatku svetového šampionátu sa Slovákom ani raz nepodarilo streliť úvodný gól zápasu. Bolo preto zaujímavé sledovať, ako sa s touto možnosťou naši hokejisti vysporiadajú. Dokonca sa ujali už dvojgólového vedenia, ale ani to na čo i len bod nestačilo. Akoby sa do rúk a nôh slovenských hokejistov vkradol škriatok pochybností a strach z úspešného výsledku. Takúto situáciu ešte na šampionáte nezažili. A naložili s ňou katastrofálne. Či sa dalo urobiť niečo inak, zavrieť stredné pásmo a držať Nórov v šachu alebo hnať sa za ďalšími gólmi v sieti nórskeho brankára, je už teraz bezpredmetné. Naši hráči si sami skomplikovali štvrťfinálové ambície, a rovnako tak oni si ich môžu v ďalších náročných súbojoch prinavrátiť.

Zlé rozloženie síl
Kým reprezentácia Nórska odohrala štyri zápasy v priebehu šiestich dní na MS, Slováci na rovnaký počet mali o jeden deň menej. Nóri mali včera voľný deň, kým naši hokejisti bojovali o prvý triumf v riadnom hracom čase proti Slovinsku. To nie sú výhovorky a alibi pre slovenských hokejistov, len konštatovanie faktu, že naši hokejisti mali v zápase menej síl. Očividne sa to prejavovalo s blížiacim sa koncom samotného stretnutia. Trénerovi nevyšiel ani ťah s posadením Tomáša Kopeckého na tribúnu, nakoľko Michel Miklík odohral necelých šesť minút a de facto bol v zápase neviditeľný. Vyznie to ako v štýle "po bitke je každý generál," no za stavu 2:0 a udržaniu útočných chúťok hokejistov na uzde by sa na ľade hodil práve hráč Kopeckého typu.

01 - Modified: 2007-05-27 12:13:00 - Feat.: 0 - Title: Minárik nepodporuje návrh na zrušenie koncesionárskych poplatkov
01 - Modified: 2024-04-26 09:54:08 - Feat.: - Title: Granty z Únie a Nórska podporili kultúrne pamiatky sumou 23 miliónov eur 02 - Modified: 2024-04-19 19:38:51 - Feat.: - Title: Elektromobily by mohli v Nórsku do roku 2026 vytlačiť z vrcholu diesely 03 - Modified: 2024-04-16 07:56:59 - Feat.: - Title: Nóri poodhalili, na čo využije Ukrajina stíhačky F-16: Podkúria hlbšie v ruskom tyle 04 - Modified: 2024-04-15 06:00:00 - Feat.: - Title: Vieš si predstaviť 26 hodinový deň? V tejto krajine to môže byť realitou 05 - Modified: 2024-04-12 11:49:23 - Feat.: - Title: Hráči z KHL nepôjdu na hokejový šampionát do Česka. Zväz tvrdí, že nie sú k dispozícii
27. apríl 2024 00:22