Taliani získali dôležité body. Porazili Fracúzsko

11.05.2014, 14:38
tasr, stltasr, stl

Talianski hokejisti po obetavom výkone zvíťazili v sobotu v zápase A-skupiny MS v bieloruskom Minsku nad Francúzskom 2:1. Víťazný gól dal v 60. minúte Markus Gander. Hokejisti z krajiny galského kohúta, ktorí senzačne zdolali Kanadu 3:2 po samostatných nájazdoch, budú v pondelok o 15.45 SELČ v poradí tretím súperom Slovenska. Taliani odohrajú svoj tretí duel na šampionáte v utorok o 15.45 s Nórskom.

A-skupina:

Francúzsko - Taliansko 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 31. Meunier (Desrosiers) - 33. Scandella (Jonhson, di Casmirro), 60. Gander (Tudin, Larkin). Rozhodcovia: Bulanov (Rus.), Sidorenko (Biel.) – Semjonov (Est.), Valach (SR), vylúčení na 2 min.: 3:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. 4600 divákov.

Francúzsko: Huet – Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Dieude Fauvel – Treille, Meunier, Desrosiers – Fleury, S. da Costa, Bellemare – Rousell, Guttig, T. da Costa – Henderson, Ritz, Raux – Tardif

Taliansko: Bellissimo – Egger, Nicoletti, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin, Johnson, Trivellato – Borrelli, Ihnacak, Rocco – Scandella, di Casmirro, Kostner – Gander, Felicetti, Tudin – Insam, Ramoser, Fontanive

Do zápasu vstúpili aktívnejšie Francúzi, zo svojho tlaku sa ale do vedenia nedostali. V 6. minúte mal najväčšiu gólovú príležitosť prvej tretiny po Bellemareovej nezištnej prihrávke Stephane de Costa, ale v jasnej šanci pri ľavej žrdi ho skvelým zákrokom vychytal brankár Bellissimo. Asi v polovici úvodnej tretiny začali aktivitu preberať Taliani, ale rovnako bez gólového efektu. V druhej časti hry sa už skóre menilo. Najprv si Meunier nakorčuľoval na kolmicu na modrej čiare, natlačil sa pred bránku a puk poslal Bellissimovi medzi "betóny". Taliani však odpovedali o dve minúty, keď využili štvrtú presilovú hru v zápase. Okolo 37. minúty mali Francúzi presilovú hru päť na troch, ktorá trvala takmer dve minúty. Taliani to však prežili. V záverečnom dejstve zazvonila talianska žŕdka po strele Amara. Útoky sa aj ďalej striedali zo strany na stranu, ale šťastie sa napokon priklonilo na stranu Talianov. v 60. minúte sa natlačil pred brankára Hueta útočník Tudin, jeho akcia gólom ešte neskončila, ale dorážku poslal do siete Gander.

01 - Modified: 2006-05-11 00:19:39 - Feat.: 0 - Title: Helena Vondráčková: Fámy o sobě už asi nikdy nevyvrátím. Ani tu o Štrougalovi
01 - Modified: 2022-02-10 09:03:18 - Feat.: - Title: Finlandizácia Ukrajiny? Macron oprášil Zemanovu kacírsku myšlienku 02 - Modified: 2021-11-14 07:57:09 - Feat.: - Title: Márnivá kráľovná, ale aj obeť hoaxov. Šperky Márie Antoinetty sa dnes dražia za milióny 03 - Modified: 2021-11-05 12:52:06 - Feat.: - Title: Francúzski biskupi priznali „zodpovednosť“: Za posledných 70. rokov evidujú viac ako 200-tisíc zneužitých detí 04 - Modified: 2021-09-30 10:00:57 - Feat.: - Title: Hra alebo skutočnosť? Ride 4 je motocyklový simulátor nerozoznateľný od reality 05 - Modified: 2021-08-26 14:40:39 - Feat.: - Title: Explózia pred letiskom v Kábule. Neznámi páchatelia strieľali aj na evakuačné talianske lietado
19. apríl 2024 20:28