Chára opäť skóroval. Body zbieral aj Gáborík

14.03.2014, 06:12

Ani gól a asistencia slovenského hokejového útočníka Mariána Gáboríka nestačili Los Angeles Kings k úspechu nad Torontom Maple Leafs v zápase zámorskej NHL, kanadský tím dobyl Staples Center 3:2. Pre Gáboríka to bol 7. presný zápis, resp. deviata asistencia v ročníku.

Gól kapitána Bostonu Zdena Cháru prispel k domácej výhre nad Phoenixom 2:1, vyše 15 minút strávil na ľade aj jeho krajan a spoluhráč Andrej Meszároš. Chára strelil 16. gól v sezóne a na ľade bol takmer 27 minút. Bruins vyhrali siedmykrát v rade a opäť sa posunuli do čela Východnej konferencie.

Darilo sa aj Caroline, ktorá s prispením asistencie slovenského obrancu Andreja Sekeru doma pokorila Buffalo 4:2. Sekera strávil na ľade takmer 24 minút.

Tampa Bay s Richardom Pánikom na domácom ľade zvíťazila v derby nad Floridou 5:4 a zastavila sériu piatich prehier. St. Louis doma vysoko zdolalo Edmonton 6:2 a po siedmom víťaznom zápase za sebou vedie celú NHL s 97 bodmi, v drese Oilers si jeden mínusový bod pri vyše 18 minútach na ľade zapísal do štatistík slovenský obranca Martin Marinčin.

výsledky:

Boston - Phoenix 2:1 (za domácich Z. Chára 1+0), Carolina - Buffalo 4:2 (za domácich A. Sekera 0+1), Columbus - San Jose 3:4 pp a sn, St. Louis - Edmonton 6:2, Minnesota - NY Rangers 2:1, Tampa Bay - Florida 5:4, Los Angeles - Toronto 2:3 (za domácich M. Gáborík 1+1)

01 - Modified: 2006-02-27 12:07:29 - Feat.: 0 - Title: Rozhlasovú radu v novom zložení čaká voľba riaditeľa SRo
01 - Modified: 2023-06-25 06:32:22 - Feat.: - Title: Arizona získala obrancu Durziho z Los Angeles za voľbu v druhom kole draftu 02 - Modified: 2022-10-05 06:53:05 - Feat.: - Title: Los Angeles Kings poslali dvoch mladých hokejistov Hrenáka a Chromiaka na farmu do Ontaria 03 - Modified: 2022-09-18 06:02:20 - Feat.: - Title: Náš útočník Chromiak zažiaril v drese Los Angeles. Dal dva góly za Kings na turnaji Rookie Faceoff 04 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 05 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami
02. máj 2024 06:22