Tímy Slovákov v NHL nezažiarili. Zato Ovečkin oslávil jubilejný gól

21.12.2013, 09:09

V piatich zápasoch v noci na sobotu bodovala v zámorskej NHL dvojica slovenských hokejistov - obranca Andrej Sekera i center Michal Handzuš si pripísali na konto po jednej asistencii, ich tímy však svojich fanúšikov nepotešili.

Sekerova Carolina podľahla Washingtonu 2:4, v drese ktorého strelil jubilejný 400. gól v zámorí ruský krídelník Alexander Ovečkin. Stal sa 89. hráčom v histórii súťaže, ktorému sa podarilo dosiahnuť túto métu. Ruský kanonier zaznamenal jubilejný zásah 24 sekúnd pred koncom duelu do prázdnej bránky súpera. "Už predtým som mal niekoľko veľmi dobrých šancí skórovať. Možno som pri zakončení príliš vymýšľal, no aj gól do prázdnej bránky je gól. Samozrejme, že som na to jubileum myslel, je to veľké číslo," uviedol dvadsaťosemročný krídelník, ktorý je s 29 gólmi na čele tabuľky strelcov NHL a so 40 bodmi piaty v produktivite.

Ovečkina zápis do historických štatistík potešil, no už teraz poškuľuje po hranici 500 gólov. "Keď som začal hrať v NHL, nečakal som, že sa ocitnem v takejto pozícii. Samozrejme, že chcem prekonať aj ďalšiu hranicu, no musím poďakovať mojim trénerom a spoluhráčom. Bez nich by som takéto čísla nedosiahol," dodal. "Videl som iba jediného hráča, ktorý mal také zručnosti ako on, v tom, že dokázal skórovať z každej pozície. Bol to Brett Hull. No Ovečkin k tomu pridáva aj výbornú fyzickú hru," pochválil svojho zverenca tréner Adam Oates.

Andrej Sekera si pripísal asistenciu, keď v 32. minúte počas presilovky tvrdo vypálil a jeho strelu dorazil do siete Riley Nash. Dvadsaťsedemročný obranca nazbieral v 33 dueloch už 19 bodov za šesť gólov a 13 asistencií a má našliapnuté na svoju najproduktívnejšiu sezónu v NHL. Doterajšie maximum 29 bodov v 76 dueloch dosiahol v ročníku 2010/11 ešte v drese Buffala Sabres. Prebiehajúca sezóna je už teraz jeho najlepšia, čo sa gólov týka, šesť v ročníku doteraz ešte nikdy nedal.

Handzuš s krajanom Mariánom Hossom nezabránili prehre Chicaga s Vancouverom 2:3 po nájazdoch. Lídri celej NHL Blackhawks pritom po 25. minútach viedli 2:0, no zápas nedokázali doviesť do víťazného konca. V 29. minúte znížil Zack Kassian a v 51. vyrovnal Daniel Sedin. V nájazdoch sa predstavili obaja slovenskí hokejisti v drese "jastrabov", no neuspeli. Z ich tímu sa presadil len Patrick Sharp, pričom na druhej strane Mike Santorelli a v ôsmom kole rozhodol o triumfe hostí Ryan Kesler.

"V prvej tretine sme pred nimi mali príliš veľký rešpekt. Myslím si, že v druhej sme už mali navrch," uviedol tréner Canucks John Tortorella. "Po desiatich, pätnástich minútach sme sa všetci vzchopili a zlepšili sa, obrancovia aj útočníci. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas," povedal strelec vyrovnávajúceho gólu Daniel Sedin.

Už siedmy zápas v rade vyhrali hokejisti Anaheimu, tentoraz zdolali New Jersey 3:2 po predĺžení a figurujú na čele Pacifickej divízie.

Výsledky:

NEW JERSEY - ANAHEIM 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

NY RANGERS - NY ISLANDERS 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

CAROLINA - WASHINGTON 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

CHICAGO - VANCOUVER 2:3 po sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

WINNIPEG - FLORIDA 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)6.

01 - Modified: 2005-11-03 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Slabosť či taktika v kauze Bielik?
01 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 02 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 03 - Modified: 2016-06-05 07:32:20 - Feat.: - Title: San Jose sa vrátilo do boja o Stanley cup 04 - Modified: 2016-06-02 05:37:37 - Feat.: - Title: Pittsburgh ovládol úvod finále NHL. Nad San Jose vedie 2:0 05 - Modified: 2016-05-27 05:29:17 - Feat.: - Title: Pittsburgh si vybojoval finále NHL. O góly v poslednom zápase sa postaral jediný hráč
26. apríl 2024 03:39