Hossa pomohol dvoma gólmi k výhre Chicaga

18.03.2015, 06:30

Slovenský hokejista Marián Hossa sa dvoma gólmi podieľal na víťazstve Chicaga v zápase zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders v pomere 4:1. Tridsaťšesťročný krídelník tak po štrnásty raz v kariére pokoril 20 gólovú hranicu, v prebiehajúcej sezóne má na konte 53 bodov za 21 presných zásahov a 32 asistencií.

Hossa bol na ľade pri všetkých góloch Blackhawks a pripísal si tak až štyri plusové body, počas 19 a pol minúty vyslal na bránku súpera dokopy štyri strely a odsedel si dve trestné minúty. Po zápase ho vyhlásili za tretiu hviezdu, prvou bol jeho spoluhráč z útoku Jonathan Toews, kapitán "jastrabov" sa blysol dvoma gólmi a dvomi asistenciami. V zostave "ostrovanov" absentovali obaja slovenskí legionári, brankár Jaroslav Halák (drobné zranenie) ako i obranca Ľubomír Višňovský. Mužstvo z Long Islandu prehralo prvýkrát v ročníku štyri zápasy v rade.

Výsledky NHL:

Carolina - Ottawa 1:2 pp, New Jersey - Pittsburgh 2:0, Boston - Buffalo 1:2 pp a sn, Florida - Montreal 2:3, Nashville - Minnesota 2:3 pp, Winnipeg - San Jose 5:2, Chicago - NY Islanders 4:1 /HOSSA za domácich 2+0/, Calgary - St. Louis 0:4, Vancouver - Philadelphia 4:1

01 - Modified: 2007-04-16 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Ako a podľa čoho si vyberať moderný informačný systém
01 - Modified: 2021-08-04 10:58:33 - Feat.: - Title: Do očkovacej lotérie sa zaregistrovalo už viac ako 300-tisíc ľudí. Toto Slovákom odkazuje Matovič 02 - Modified: 2021-05-25 09:51:05 - Feat.: - Title: Na Slovensku sa podľa Štatistického úradu sčítalo už viac ako päť miliónov obyvateľov 03 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 04 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 05 - Modified: 2016-06-05 07:32:20 - Feat.: - Title: San Jose sa vrátilo do boja o Stanley cup
28. apríl 2024 15:02