Haščák nemá zlomenú čeľusť, proti Dánsku nastúpi

18.05.2014, 14:36

Útočník Marcel Haščák je po bolestivom zásahu pukom vo víťaznom zápase s Talianskom (4:1) v poriadku a bude môcť nastúpiť na záverečný duel slovenských hokejistov v A-skupine MS v Minsku proti Dánsku (v utorok o 15.45 SELČ). Podozrenie na zlomeninu lícnej kosti sa u hráča nepotvrdilo.

Haščák bol veľkým smoliarom uplynulých dní. Najprv ho skolilo ochorenie dýchacích ciest spojené s vysokými teplotami, pre ktoré vynechal súboj so Švédskom (1:3), potom sa dostal do opatery lekára Jána Grauzela pre krvavé zranenie. Po strele spoluhráča Juraja Valacha v 32. minúte súboja s Talianskom zostal krídelník najprv ležať na ľade, o chvíľu sa držiac ranu na tvári pomaly presunul do kabíny. Šikovné ruky chirurga "ozdobili" hráčovi tvár štyrmi stehmi a potom už nasledovala cesta do nemocnice na röntgenové vyšetrenie pre podozrenie na zlomenú lícnu kosť. Výsledok však bol potešiteľný - Haščák nemá žiadnu zlomeninu a je až na bolestivé miesto úplne fit. Ako informovala oficiálna webstránka SZĽH, v poriadku je aj obranca Marek Ďaloga, ktorý sa po tvrdom náraze v úvodnej minúte poslednej tretiny súboja s Talianskom dvíhal z ľadu len veľmi ťažko. Zápas napokon dohral bez viditeľných ťažkostí.

01 - Modified: 2006-05-21 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Strojárstvo musí dbať na kvalitu požadovanú v EÚ
01 - Modified: 2014-06-24 18:51:29 - Feat.: - Title: Angličania získali na majstrovstvách jediný bod. A cestujú domov 02 - Modified: 2014-05-25 22:43:17 - Feat.: - Title: Rusi sú majstri sveta, Fínom sa pomstili za olympiádu 03 - Modified: 2014-05-25 16:06:30 - Feat.: - Title: Česi nestačili na Švédov, bronz si odviezli tri korunky 04 - Modified: 2014-05-24 18:12:34 - Feat.: - Title: Česi nedali ani gól. Fíni budú bojovať o zlato s Rusmi 05 - Modified: 2014-05-20 20:32:25 - Feat.: - Title: Česi prehrávali s Francúzskom o tri góly. Vyhrali v predĺžení
30. apríl 2024 14:41