Kanaďania nás v závere úplne zničili, priznal Réway

11.05.2014, 08:54

Napriek prvotným nepriaznivým prognózam Martin Réway nakoniec nastúpil na druhý zápas slovenskej hokejovej reprezentácie na MS v Minsku proti Kanade. Devätnásťročný útočník, ktorý pre problémy s nohou nedokončil sobotňajšie rozkorčuľovanie, presedel prvé dve tretiny na striedačke a do hry zasiahol až v tretej dvadsaťminútovke za stavu 1:1. V nej Slováci už nestačili tempu súpera, inkasovali tri góly a nakoniec mu podľahli 1:4.

"Ráno to vyzeralo, že večer vôbec nebudem môcť hrať. Čo sa týka korčuľovania, necítil som sa dobre, nevedel som sa na ľade poriadne odraziť. Lekári však odviedli kus dobrej práce a dali ma dokopy," poďakoval sa doktorom Réway.

Zdravotné problémy bližšie nešpecifikoval. Do duelu vhupol v čase, keď sa práve "lámal chlieb". "Moje prvé minúty na ľade boli náročné, keďže som dovtedy sedel na striedačke. Zápas sme mali dobre rozohratý, Kanaďania však boli v tretej tretine nesmierne efektívni. Tlačili sa do bránky, pálili z každej pozície, hrali náročný fyzický štýl. Úplne nás zničili. Škoda toho," hodnotil stretnutie benjamínok v slovenskom tíme. Ten naskočil do útoku k Michelovi Miklíkovi a Tomášovi Marcinkovi, s ktorými nastupoval aj pri svojej premiére na MS proti Česku.

Z úvodných dvoch duelov na šampionáte vyťažili zverenci trénera Vladimíra Vůjteka bod za prehru 2:3 po predĺžení s ČR. "Vzhľadom na priebeh oboch zápasov sme mohli mať aj viac. Treba si však uvedomiť, že sme sa stretli s dvoma najťažšími súpermi v skupine, takže z tohto pohľadu nie je bod zlý," poznamenal Réway.

V treťom súboji na MS proti ambicióznym Francúzom by chcel hrať už od úvodu. "Ak budem zdravý a tréner ma postaví, v pondelok určite nastúpim," dodal talentovaný krídelník.

01 - Modified: 2006-05-10 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: ZAUJÍMAVOSTI Z MS
01 - Modified: 2024-04-12 11:49:23 - Feat.: - Title: Hráči z KHL nepôjdu na hokejový šampionát do Česka. Zväz tvrdí, že nie sú k dispozícii 02 - Modified: 2023-10-22 09:13:08 - Feat.: - Title: Slováci dúfajú pred MS v historickú medailu. Bez vysokých ambícií tam ani nemusíme cestovať, burcuje kapitán 03 - Modified: 2023-09-08 21:28:06 - Feat.: - Title: Snaživý výkon, frustrovaný Ronaldo i náznaky moderny od Calzonovho výberu. Čo ukázal duel proti Portugalsku? 04 - Modified: 2023-07-27 13:22:11 - Feat.: - Title: Martikán ako cudzinec? Mojou hlavnou motiváciou je, že chcem ešte jazdiť, tvrdí olympijský šampión 05 - Modified: 2023-06-23 12:50:06 - Feat.: - Title: Šéftréner SAZ Radoslav Dubovský hodnotí vystúpenie slovenskej výpravy v II. divízii ME družstiev v Chorzówe v rámci Európskych hier
30. apríl 2024 02:38