StoryEditor

Cyklistiký tím Astana príde o licenciu, píšu médiá

30.03.2015, 13:39
Autor:
TASRTASR

Holandský denník De Telegraaf vo svojom pondelkovom vydaní informoval, že tím Astana príde o licenciu ProTour a v tomto roku nebudú môcť jeho pretekári štartovať na elitných cyklistických pretekoch.

Talian Vincenzo Nibali tak podľa všetkého príde o možnosť obhájiť vlaňajší titul na Tour de France. Definitívny verdikt ohľadom odobratia licencie kazašskej stajni vyriekne licenčná komisia Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) tento štvrtok.

UCI požiadala vlastnú licenčnú komisiu o preskúmanie prípadu a žiada vylúčiť Astanu z pelotónu Pro tímov. Dôvodom je nezávislý audit, ktorý vykonal Ústav športovej vedy na univerzite v Lausanne (ISSUL) a objavil v ňom viaceré nezrovnalosti v súvislosti s viacnásobným dopingom jazdcov Astany.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
16. január 2026 18:58