Slovan potvrdil náskok v lige. V Trenčíne vyhral 1:0

05.04.2014, 17:35
tasr, stltasr, stl

V sobotňajšom šlágri 25. kola futbalovej Corgoň ligy zvíťazil úradujúci majster Slovan Bratislava na ihrisku druhého tímu tabuľky AS Trenčín 1:0. Víťazný gól strelil Marko Milinkovič. "Belasí" zvýšili osem kôl pred koncom sezóny náskok pred AS už na 14 bodov, najbližšie doma hostia Myjavu.

Trenčín – Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 55. Milinkovič. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Čögley, Baéz - Grendel, Peltier, Perniš, 4467 divákov

Zostavy a striedania:

Trenčín: Volešák – Čögley (83. Bero), Ramón, Kleščík, Madu – Baéz – Simon, Hajradinovič, Holúbek, Mondek (65. Mišák) – Malec

Slovan: Perniš – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec – Peltier (81. Mészáros), Bagi, Grendel (90.+ Hudák), Milinkovič – Soumah (88. Halenár), Vittek

Oba tímy sa od začiatku zápasu zamerali najmä na pozornú obranu so snahou o rýchly prechod stredným pásmom do útoku. Gólové príležitosti sa však rodili sporadicky. V 12. min Gorosito otáľal s odkopom lopty, problémy mu urobil dotieravý Holúbek, ktorý našiel Maleca, ale jeho pokus zvnútra šestnástky mieril do nebies. O sedem minút Soumah vypichol loptu Kleščíkovi, no ten mu napokon v poslednej chvíli loptu odkopol na rohový kop. Oba tímy si dôsledne strážili územie pred pokutovým územím. Gól mal na kopačke Soumah, keď po odrazenej lopte z rohového kopu poriadne natiahol Volešáka.

Slovanisti v druhom polčase dokonale zaskočili Trenčanov. Prihrávku do voľného priestoru premenil na gól Milinkovič, keď preloboval vybehnuvšieho Volešáka – 0:1. Na opačnej strane mohol ihneď vyrovnať Mondek. Loptu iba dočahoval a poslal ju z päťky mimo troch žrdí. Trenčania sa nadýchli k ofenzíve, no Slovan svedomito bránil. V 67. min sklepol na hranicu šestnástky loptu pre Hajradinoviča Čögley, jeho pokus ale opečiatkoval iba brvno Pernišovej brány. Následne sa neujal ani Maduho pokus spoza šestnástky. Desať minút pred koncom Mišákov pokus z rohu šestnástky opečiatkoval ľavú tyč. Keďže tri minúty pred koncom zápasu Hajradinovičov priamy kop nikto do siete neusmernil, Slovan vyhral aj šiesty zápas jarnej časti.

01 - Modified: 2006-03-28 08:31:48 - Feat.: 0 - Title: Slováci míňajú priveľa energie
01 - Modified: 2024-03-30 19:00:38 - Feat.: - Title: Slovan zdolal Podbrezovú v skupine o titul. Tri body zariadil v prvej minúte nadstavenia Marcelli 02 - Modified: 2024-02-23 12:05:57 - Feat.: - Title: Polícia riešila pri štvrtkovom zápase Slovana viaceré prípady porušenia zákona 03 - Modified: 2024-02-22 22:31:40 - Feat.: - Title: Veľká snaha, no opäť prehra. Slovan nestačil na Sturm ani v odvete, v pohárovej Európe tak belasí skončili 04 - Modified: 2024-01-28 12:46:32 - Feat.: - Title: Slovan ulovil zaujímavé meno. Na Tehelné pole prichádza bývalý kapitán Dunajskej Stredy 05 - Modified: 2023-12-30 21:14:52 - Feat.: - Title: Slovan ukončil rok treťou výhrou v rade. "Trpel som", povedal tréner Nitry
26. apríl 2024 05:49