NY Islanders predviedli famózny obrat. Višňovský asistoval

11.03.2014, 06:19
tasr, stltasr, stl

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský pomohol v noci na utorok jednou asistenciou k víťazstvu New Yorku Islanders v divokom zápase NHL na ľade Vancouveru 7:4. "Ostrovania" prehrávali po dvoch tretinách 0:3, potom sa však nadýchli k famóznemu obratu a siedmimi gólmi v priebehu 19 minút dokonale šokovali domácich.

V ďalšom stretnutí Washington prehral doma s Pittsburghom tesne 2:3. Slovenský brankár v službách Capitals Jaroslav Halák inkasoval z 20 striel tri góly (85-percentná úspešnosť zákrokov). Dvakrát ho prekonal Chris Kunitz, kapitán "tučniakov" Sidney Crosby sa na výhre hostí podieľal tromi bodmi (1+2) a upevnil si tak vedúce postavenie v tabuľke produktivity.

Hráči Los Angeles Kings zdolali domáce Calgary 3:2 a predĺžili sériu víťazstiev na osem stretnutí. Slovenský krídelník Marián Gáborík nebodoval ani v treťom vystúpení v drese "kráľov" po minulotýždňovej výmene z Columbusu.

Duel Dallas - Columbus (0:1) nedohrali po tom, čo útočník Stars Rich Peverley skolaboval v prvej tretine priamo na striedačke. Stalo sa tak krátko po tom, čo 31-ročný hokejista dokončil striedanie. V tuneli vedúcom do šatní sa mu dostalo okamžitej lekárskej pomoci a následne ho transportovali do miestnej nemocnice. Podľa agentúry Reuters bol neskôr pri vedomí, jeho stav je v súčasnosti stabilizovaný. Klubový lekár označil Peverleyho zrútenie ako srdcový kolaps.

Výsledky NHL:

Washington - Pittsburgh 2:3 /HALÁK (Washington) inkasoval tri góly z 20 striel/, Ottawa - Nashville 3:4 pp, Tampa Bay - Phoenix 3:4 sn, Colorado - Winnipeg 3:2 pp, Calgary - Los Angeles 2:3, Vancouver - NY Islanders 4:7 /za hostí VIŠŇOVSKÝ 0+1/, Anaheim - Toronto 1:3, Dallas - Columbus 0:1 - nedohraté

01 - Modified: 2006-02-22 05:39:28 - Feat.: 0 - Title: Operátori nechcú platiť za uskladňovanie dát
01 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1 02 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
27. apríl 2024 18:34